Zeytinyağlı Börülce Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Börülce Kaç Kalori? Zeytinyağlı Börülce Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Börülce Kaç Kalori? Zeytinyağlı Börülce Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Börülce yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Börülce kaç kalori? Zeytinyağlı Börülce içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Börülce içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Börülce kaç kalori, Zeytinyağlı Börülce yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Börülce gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Börülce ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Börülce ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Börülce içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde 66,56 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Börülce yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Börülce yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde ortalama 187,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Börülce içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 21,14 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Börülce yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde 8,14 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 3,03 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Börülce tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Börülce içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde 6,76 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Börülce içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Börülce yiyeceği de var. Zeytinyağlı Börülce içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 753,22 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Börülce içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Börülce tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Börülce dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Börülce içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde de 9,99 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Börülce ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 426,87 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Börülce içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Börülce yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Börülce içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Börülce içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde yaklaşık olarak 76,51 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Börülce tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Börülce İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Börülce içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Börülce yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce içerisinde 16,43 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Börülce içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Börülce yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Börülce içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Börülce içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Börülce içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Börülce İçindeki Besinler

 • 21,14 Karbonhidrat
 • 9,99 Protein
 • 6,76 Yağ
 • 8,14 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 426,87 Sodyum
 • 753,22 Potasyum
 • 66,56 Kalsiyum
 • 76,51 A Vitamini
 • 16,43 C Vitamini
 • 21,14 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Börülce İçindeki Besinler

 • 2,94 Karbonhidrat
 • 1,39 Protein
 • 0,94 Yağ
 • 1,13 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 59,29 Sodyum
 • 104,61 Potasyum
 • 9,24 Kalsiyum
 • 10,63 A Vitamini
 • 2,28 C Vitamini
 • 2,94 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Börülce İçindeki Besinler

 • 4,11 Karbonhidrat
 • 1,94 Protein
 • 1,31 Yağ
 • 1,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 83 Sodyum
 • 146,46 Potasyum
 • 12,94 Kalsiyum
 • 14,88 A Vitamini
 • 3,2 C Vitamini
 • 4,11 Karbonhidrat

1 Tabak (Küçük) Zeytinyağlı Börülce İçindeki Besinler

 • 15,27 Karbonhidrat
 • 7,21 Protein
 • 4,88 Yağ
 • 5,88 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 308,3 Sodyum
 • 543,99 Potasyum
 • 48,07 Kalsiyum
 • 55,25 A Vitamini
 • 11,87 C Vitamini
 • 15,27 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Börülce İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,37 Sodyum
 • 4,18 Potasyum
 • 0,37 Kalsiyum
 • 0,43 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BÖRÜLCE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0