Vejetaryen Kabak Kalye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Kabak Kalye Kaç Kalori? Vejetaryen Kabak Kalye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Kabak Kalye Kaç Kalori? Vejetaryen Kabak Kalye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Kabak Kalye yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Kabak Kalye kaç kalori? Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Kabak Kalye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Kabak Kalye kaç kalori, Vejetaryen Kabak Kalye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Kabak Kalye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Kabak Kalye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Kabak Kalye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde 46,61 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Kabak Kalye yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Kabak Kalye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde ortalama 140,21 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Kabak Kalye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 6,88 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Kabak Kalye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde 1,77 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 1,96 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Kabak Kalye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde 11,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Kabak Kalye yiyeceği de var. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 288,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Kabak Kalye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Kabak Kalye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de 2,36 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Kabak Kalye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 5,37 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Kabak Kalye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde yaklaşık olarak 114,95 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Kabak Kalye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Kabak Kalye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Kabak Kalye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde 23,97 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Kabak Kalye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Kabak Kalye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Kabak Kalye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Kabak Kalye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 6,88 Karbonhidrat
 • 2,36 Protein
 • 11,5 Yağ
 • 1,77 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 5,37 Sodyum
 • 288,42 Potasyum
 • 46,61 Kalsiyum
 • 114,95 A Vitamini
 • 23,97 C Vitamini
 • 6,88 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 0,46 Karbonhidrat
 • 0,16 Protein
 • 0,77 Yağ
 • 0,12 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,36 Sodyum
 • 19,23 Potasyum
 • 3,11 Kalsiyum
 • 7,66 A Vitamini
 • 1,6 C Vitamini
 • 0,46 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 6,88 Karbonhidrat
 • 2,36 Protein
 • 11,5 Yağ
 • 1,77 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 5,37 Sodyum
 • 288,42 Potasyum
 • 46,61 Kalsiyum
 • 114,95 A Vitamini
 • 23,97 C Vitamini
 • 6,88 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 6,88 Karbonhidrat
 • 2,36 Protein
 • 11,5 Yağ
 • 1,77 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 5,37 Sodyum
 • 288,42 Potasyum
 • 46,61 Kalsiyum
 • 114,95 A Vitamini
 • 23,97 C Vitamini
 • 6,88 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 13,77 Karbonhidrat
 • 4,72 Protein
 • 23 Yağ
 • 3,55 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 10,74 Sodyum
 • 576,83 Potasyum
 • 93,23 Kalsiyum
 • 229,9 A Vitamini
 • 47,95 C Vitamini
 • 13,77 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Kabak Kalye İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,04 Sodyum
 • 1,92 Potasyum
 • 0,31 Kalsiyum
 • 0,77 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN KABAK KALYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0