Kandil Simidi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKandil Simidi Kaç Kalori? Kandil Simidi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kandil Simidi Kaç Kalori? Kandil Simidi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kandil Simidi yemek zararlı mı? faydalı mı? Kandil Simidi kaç kalori? Kandil Simidi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kandil Simidi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kandil Simidi kaç kalori, Kandil Simidi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kandil Simidi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kandil Simidi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kandil Simidi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kandil Simidi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kandil Simidi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde 74,84 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kandil Simidi yiyerek de alabiliyoruz. Kandil Simidi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kandil Simidi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde ortalama 333,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kandil Simidi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kandil Simidi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kandil Simidi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kandil Simidi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 29,94 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kandil Simidi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kandil Simidi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 33,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kandil Simidi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kandil Simidi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kandil Simidi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde 2,16 g olarak bulunuyor.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kandil Simidi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 2,82 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kandil Simidi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kandil Simidi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kandil Simidi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kandil Simidi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde 21,39 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kandil Simidi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kandil Simidi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kandil Simidi yiyeceği de var. Kandil Simidi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 77,92 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kandil Simidi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kandil Simidi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kandil Simidi içerisinde Protein bulunuyor. Kandil Simidi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kandil Simidi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kandil Simidi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kandil Simidi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde de 5,87 g Protein bulunuyor.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kandil Simidi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kandil Simidi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 260,9 mg sodyum bulunuyor. Peki Kandil Simidi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kandil Simidi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kandil Simidi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kandil Simidi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde yaklaşık olarak 151,68 iu A Vitamini bulunur. Kandil Simidi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kandil Simidi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kandil Simidi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kandil Simidi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi içerisinde 0,23 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kandil Simidi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kandil Simidi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kandil Simidi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kandil Simidi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kandil Simidi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kandil Simidi İçindeki Besinler

 • 29,94 Karbonhidrat
 • 5,87 Protein
 • 21,39 Yağ
 • 2,16 Lif
 • 33,25 Kolesterol
 • 260,9 Sodyum
 • 77,92 Potasyum
 • 74,84 Kalsiyum
 • 151,68 A Vitamini
 • 0,23 C Vitamini
 • 29,94 Karbonhidrat

1 Adet Kandil Simidi İçindeki Besinler

 • 14,97 Karbonhidrat
 • 2,93 Protein
 • 10,69 Yağ
 • 1,08 Lif
 • 16,62 Kolesterol
 • 130,45 Sodyum
 • 38,96 Potasyum
 • 37,42 Kalsiyum
 • 75,84 A Vitamini
 • 0,11 C Vitamini
 • 14,97 Karbonhidrat

1 Gram Kandil Simidi İçindeki Besinler

 • 0,43 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,31 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,47 Kolesterol
 • 3,73 Sodyum
 • 1,11 Potasyum
 • 1,07 Kalsiyum
 • 2,17 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,43 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KANDİL SİMİDİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0