Zeytinli Fırın Makarna Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinli Fırın Makarna Kaç Kalori? Zeytinli Fırın Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Fırın Makarna Kaç Kalori? Zeytinli Fırın Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Fırın Makarna yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinli Fırın Makarna kaç kalori? Zeytinli Fırın Makarna içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinli Fırın Makarna içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinli Fırın Makarna kaç kalori, Zeytinli Fırın Makarna yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinli Fırın Makarna gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinli Fırın Makarna ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinli Fırın Makarna ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde 206,17 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinli Fırın Makarna yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinli Fırın Makarna yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde ortalama 508,43 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinli Fırın Makarna içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 63,96 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 24,2 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinli Fırın Makarna yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde 4,83 g olarak bulunuyor.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 1,88 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinli Fırın Makarna tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde 21,98 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinli Fırın Makarna yiyeceği de var. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 240,71 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinli Fırın Makarna tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinli Fırın Makarna dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinli Fırın Makarna içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de 16,59 g Protein bulunuyor.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinli Fırın Makarna ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 1238,97 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinli Fırın Makarna yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinli Fırın Makarna içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde yaklaşık olarak 193,73 iu A Vitamini bulunur. Zeytinli Fırın Makarna tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinli Fırın Makarna İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinli Fırın Makarna içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinli Fırın Makarna yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna içerisinde 3,6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinli Fırın Makarna içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinli Fırın Makarna yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinli Fırın Makarna içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinli Fırın Makarna içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinli Fırın Makarna içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Fırın Makarna İçindeki Besinler

 • 63,96 Karbonhidrat
 • 16,59 Protein
 • 21,98 Yağ
 • 4,83 Lif
 • 24,2 Kolesterol
 • 1238,97 Sodyum
 • 240,71 Potasyum
 • 206,17 Kalsiyum
 • 193,73 A Vitamini
 • 3,6 C Vitamini
 • 63,96 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Zeytinli Fırın Makarna İçindeki Besinler

 • 63,96 Karbonhidrat
 • 16,59 Protein
 • 21,98 Yağ
 • 4,83 Lif
 • 24,2 Kolesterol
 • 1238,97 Sodyum
 • 240,71 Potasyum
 • 206,17 Kalsiyum
 • 193,73 A Vitamini
 • 3,6 C Vitamini
 • 63,96 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinli Fırın Makarna İçindeki Besinler

 • 0,46 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,16 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,17 Kolesterol
 • 8,85 Sodyum
 • 1,72 Potasyum
 • 1,47 Kalsiyum
 • 1,38 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,46 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNLİ FIRIN MAKARNA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0