Yulaflı Fit Kurabiye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Fit Kurabiye Kaç Kalori? Yulaflı Fit Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Fit Kurabiye Kaç Kalori? Yulaflı Fit Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Fit Kurabiye yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Fit Kurabiye kaç kalori? Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Fit Kurabiye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Fit Kurabiye kaç kalori, Yulaflı Fit Kurabiye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Fit Kurabiye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Fit Kurabiye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Fit Kurabiye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde 38,41 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Fit Kurabiye yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Fit Kurabiye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde ortalama 152,13 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Fit Kurabiye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 16,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 25,64 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Fit Kurabiye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde 2,7 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 1,23 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Fit Kurabiye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde 8,22 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Fit Kurabiye yiyeceği de var. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 273,74 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Fit Kurabiye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Fit Kurabiye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de 5,2 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Fit Kurabiye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 173,14 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Fit Kurabiye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 585,34 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Fit Kurabiye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Fit Kurabiye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Fit Kurabiye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde 0,32 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Fit Kurabiye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Fit Kurabiye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Fit Kurabiye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Fit Kurabiye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Fit Kurabiye İçindeki Besinler

 • 16,72 Karbonhidrat
 • 5,2 Protein
 • 8,22 Yağ
 • 2,7 Lif
 • 25,64 Kolesterol
 • 173,14 Sodyum
 • 273,74 Potasyum
 • 38,41 Kalsiyum
 • 585,34 A Vitamini
 • 0,32 C Vitamini
 • 16,72 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Fit Kurabiye İçindeki Besinler

 • 0,39 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,19 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0,6 Kolesterol
 • 4,06 Sodyum
 • 6,42 Potasyum
 • 0,9 Kalsiyum
 • 13,73 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,39 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI FİT KURABİYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0