Yulaflı Cevizli Bar Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Cevizli Bar Kaç Kalori? Yulaflı Cevizli Bar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Cevizli Bar Kaç Kalori? Yulaflı Cevizli Bar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Cevizli Bar yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Cevizli Bar kaç kalori? Yulaflı Cevizli Bar içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Cevizli Bar içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Cevizli Bar kaç kalori, Yulaflı Cevizli Bar yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Cevizli Bar gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Cevizli Bar ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Cevizli Bar ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de var. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde 15,86 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Cevizli Bar yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Cevizli Bar yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde ortalama 104,61 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Cevizli Bar içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 18,32 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Cevizli Bar yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde 2,58 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 0,57 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Cevizli Bar tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde 3,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Cevizli Bar yiyeceği de var. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 161,7 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Cevizli Bar tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Cevizli Bar dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Cevizli Bar içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de 1,77 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Cevizli Bar ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 2,67 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Cevizli Bar yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Cevizli Bar içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde yaklaşık olarak 28,28 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Cevizli Bar tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Cevizli Bar İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Cevizli Bar içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Cevizli Bar yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Adet Yulaflı Cevizli Bar içerisinde 2,95 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Cevizli Bar içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Cevizli Bar yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Cevizli Bar içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Cevizli Bar içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Cevizli Bar içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet Yulaflı Cevizli Bar İçindeki Besinler

 • 18,32 Karbonhidrat
 • 1,77 Protein
 • 3,16 Yağ
 • 2,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,67 Sodyum
 • 161,7 Potasyum
 • 15,86 Kalsiyum
 • 28,28 A Vitamini
 • 2,95 C Vitamini
 • 18,32 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Cevizli Bar İçindeki Besinler

 • 38,84 Karbonhidrat
 • 3,75 Protein
 • 6,69 Yağ
 • 5,46 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 5,65 Sodyum
 • 342,74 Potasyum
 • 33,61 Kalsiyum
 • 59,95 A Vitamini
 • 6,25 C Vitamini
 • 38,84 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Cevizli Bar İçindeki Besinler

 • 0,4 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,06 Sodyum
 • 3,52 Potasyum
 • 0,34 Kalsiyum
 • 0,61 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,4 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI CEVİZLİ BAR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0