Yoğurtlu Ispanak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Ispanak Kaç Kalori? Yoğurtlu Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Ispanak Kaç Kalori? Yoğurtlu Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Ispanak yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Ispanak kaç kalori? Yoğurtlu Ispanak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Ispanak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Ispanak kaç kalori, Yoğurtlu Ispanak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Ispanak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Ispanak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Ispanak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Ispanak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde 333,25 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Ispanak yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Ispanak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde ortalama 137,51 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Ispanak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 7,78 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Ispanak içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 4,17 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Ispanak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde 4,98 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 7,07 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Ispanak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Ispanak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde 7,91 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Ispanak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Ispanak yiyeceği de var. Yoğurtlu Ispanak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1298,83 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Ispanak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Ispanak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Ispanak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Ispanak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde de 7,65 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Ispanak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 409,99 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Ispanak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Ispanak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Ispanak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Ispanak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1614,39 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Ispanak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Ispanak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Ispanak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Ispanak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak içerisinde 91,44 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Ispanak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Ispanak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Ispanak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Ispanak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Ispanak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Ispanak İçindeki Besinler

 • 7,78 Karbonhidrat
 • 7,65 Protein
 • 7,91 Yağ
 • 4,98 Lif
 • 4,17 Kolesterol
 • 409,99 Sodyum
 • 1298,83 Potasyum
 • 333,25 Kalsiyum
 • 1614,39 A Vitamini
 • 91,44 C Vitamini
 • 7,78 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,02 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 1,25 Sodyum
 • 3,97 Potasyum
 • 1,02 Kalsiyum
 • 4,93 A Vitamini
 • 0,28 C Vitamini
 • 0,02 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU ISPANAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0