Yoğurtlu Havuç Kızartması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Havuç Kızartması Kaç Kalori? Yoğurtlu Havuç Kızartması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Havuç Kızartması Kaç Kalori? Yoğurtlu Havuç Kızartması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Havuç Kızartması yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Havuç Kızartması kaç kalori? Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Havuç Kızartması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Havuç Kızartması kaç kalori, Yoğurtlu Havuç Kızartması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Havuç Kızartması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Havuç Kızartması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Havuç Kızartması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde 88,47 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Havuç Kızartması yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Havuç Kızartması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde ortalama 288,72 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 43,24 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 6,06 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Havuç Kızartması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde 4,34 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 1,16 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Havuç Kızartması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde 9,85 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Havuç Kızartması yiyeceği de var. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 385,7 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Havuç Kızartması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de 6,86 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Havuç Kızartması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 119,26 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Havuç Kızartması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde yaklaşık olarak 2329,47 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Havuç Kızartması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Havuç Kızartması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Havuç Kızartması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde 8,09 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Havuç Kızartması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Havuç Kızartması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Havuç Kızartması İçindeki Besinler

 • 43,24 Karbonhidrat
 • 6,86 Protein
 • 9,85 Yağ
 • 4,34 Lif
 • 6,06 Kolesterol
 • 119,26 Sodyum
 • 385,7 Potasyum
 • 88,47 Kalsiyum
 • 2329,47 A Vitamini
 • 8,09 C Vitamini
 • 43,24 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Havuç Kızartması İçindeki Besinler

 • 3,93 Karbonhidrat
 • 0,62 Protein
 • 0,9 Yağ
 • 0,39 Lif
 • 0,55 Kolesterol
 • 10,84 Sodyum
 • 35,06 Potasyum
 • 8,04 Kalsiyum
 • 211,77 A Vitamini
 • 0,74 C Vitamini
 • 3,93 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Havuç Kızartması İçindeki Besinler

 • 0,2 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 0,54 Sodyum
 • 1,75 Potasyum
 • 0,4 Kalsiyum
 • 10,59 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,2 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU HAVUÇ KIZARTMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0