Kırmızı Lahana (Mor Lahana) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKırmızı Lahana (Mor Lahana) Kaç Kalori? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) Kaç Kalori? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yemek zararlı mı? faydalı mı? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) kaç kalori? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) kaç kalori, Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kırmızı Lahana (Mor Lahana) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde 64,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yiyerek de alabiliyoruz. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde ortalama 54 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 10,49 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde 2,94 g olarak bulunuyor.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 0,44 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kırmızı Lahana (Mor Lahana) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde 0,32 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yiyeceği de var. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 402 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Protein bulunuyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kırmızı Lahana (Mor Lahana) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de 0,78 g Protein bulunuyor.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kırmızı Lahana (Mor Lahana) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 25,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde yaklaşık olarak 261 iu A Vitamini bulunur. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde 99,6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kırmızı Lahana (Mor Lahana) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kırmızı Lahana (Mor Lahana) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 10,49 Karbonhidrat
 • 0,78 Protein
 • 0,32 Yağ
 • 2,94 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 25,5 Sodyum
 • 402 Potasyum
 • 64,5 Kalsiyum
 • 261 A Vitamini
 • 99,6 C Vitamini
 • 10,49 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 22,37 Karbonhidrat
 • 1,66 Protein
 • 0,67 Yağ
 • 6,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 54,4 Sodyum
 • 857,6 Potasyum
 • 137,6 Kalsiyum
 • 556,8 A Vitamini
 • 212,48 C Vitamini
 • 22,37 Karbonhidrat

1 Adet (Büyük) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 48,93 Karbonhidrat
 • 3,64 Protein
 • 1,47 Yağ
 • 13,72 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 119 Sodyum
 • 1876 Potasyum
 • 301 Kalsiyum
 • 1218 A Vitamini
 • 464,8 C Vitamini
 • 48,93 Karbonhidrat

1 Çeyrek Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 12,23 Karbonhidrat
 • 0,91 Protein
 • 0,37 Yağ
 • 3,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 29,75 Sodyum
 • 469 Potasyum
 • 75,25 Kalsiyum
 • 304,5 A Vitamini
 • 116,2 C Vitamini
 • 12,23 Karbonhidrat

1 Çeyrek (Orta Boy) Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 5,59 Karbonhidrat
 • 0,42 Protein
 • 0,17 Yağ
 • 1,57 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 13,6 Sodyum
 • 214,4 Potasyum
 • 34,4 Kalsiyum
 • 139,2 A Vitamini
 • 53,12 C Vitamini
 • 5,59 Karbonhidrat

1 Gram Kırmızı Lahana (Mor Lahana) İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,17 Sodyum
 • 2,68 Potasyum
 • 0,43 Kalsiyum
 • 1,74 A Vitamini
 • 0,66 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KIRMIZI LAHANA (MOR LAHANA) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0