Yıldız Meyvesi (Karambola) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYıldız Meyvesi (Karambola) Kaç Kalori? Yıldız Meyvesi (Karambola) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yıldız Meyvesi (Karambola) Kaç Kalori? Yıldız Meyvesi (Karambola) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yıldız Meyvesi (Karambola) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yıldız Meyvesi (Karambola) kaç kalori? Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yıldız Meyvesi (Karambola) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yıldız Meyvesi (Karambola) kaç kalori, Yıldız Meyvesi (Karambola) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yıldız Meyvesi (Karambola) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yıldız Meyvesi (Karambola) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yıldız Meyvesi (Karambola) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde de var. 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde 0,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yıldız Meyvesi (Karambola) yiyerek de alabiliyoruz. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yıldız Meyvesi (Karambola) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde ortalama 3 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yıldız Meyvesi (Karambola) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde yaklaşık olarak 0,73 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yıldız Meyvesi (Karambola) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde 0,03 g olarak bulunuyor.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde yaklaşık olarak 0,02 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yıldız Meyvesi (Karambola) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde hiç yağ yok. Yağ oranı 0.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Protein bulunuyor. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yıldız Meyvesi (Karambola) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde de 0,05 g Protein bulunuyor.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yıldız Meyvesi (Karambola) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde yaklaşık olarak 0,12 mg sodyum bulunuyor. Peki Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yıldız Meyvesi (Karambola) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde yaklaşık olarak 25 iu A Vitamini bulunur. Yıldız Meyvesi (Karambola) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yıldız Meyvesi (Karambola) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yıldız Meyvesi (Karambola) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yıldız Meyvesi (Karambola) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Gram Yıldız Meyvesi (Karambola) İçindeki Besinler

 • 0,73 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,12 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0,5 Kalsiyum
 • 25 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,73 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YILDIZ MEYVESİ (KARAMBOLA) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0