Yeşil Salata (Yağsız) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Salata (Yağsız) Kaç Kalori? Yeşil Salata (Yağsız) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Salata (Yağsız) Kaç Kalori? Yeşil Salata (Yağsız) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Salata (Yağsız) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Salata (Yağsız) kaç kalori? Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Salata (Yağsız) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Salata (Yağsız) kaç kalori, Yeşil Salata (Yağsız) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Salata (Yağsız) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Salata (Yağsız) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Salata (Yağsız) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de var. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde 94,2 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Salata (Yağsız) yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Salata (Yağsız) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde ortalama 61,21 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Salata (Yağsız) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 9,71 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Salata (Yağsız) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde 3,78 g olarak bulunuyor.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 2,99 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Salata (Yağsız) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde 0,64 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Salata (Yağsız) yiyeceği de var. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 556,83 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Salata (Yağsız) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Salata (Yağsız) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de 3,03 g Protein bulunuyor.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Salata (Yağsız) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 277,02 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Salata (Yağsız) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde yaklaşık olarak 267,31 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Salata (Yağsız) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Salata (Yağsız) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Salata (Yağsız) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde 108,09 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Salata (Yağsız) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Salata (Yağsız) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Salata (Yağsız) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Salata (Yağsız) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kase (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 9,71 Karbonhidrat
 • 3,03 Protein
 • 0,64 Yağ
 • 3,78 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 277,02 Sodyum
 • 556,83 Potasyum
 • 94,2 Kalsiyum
 • 267,31 A Vitamini
 • 108,09 C Vitamini
 • 9,71 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 1,57 Karbonhidrat
 • 0,49 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,61 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 44,92 Sodyum
 • 90,3 Potasyum
 • 15,28 Kalsiyum
 • 43,35 A Vitamini
 • 17,53 C Vitamini
 • 1,57 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 1,84 Karbonhidrat
 • 0,57 Protein
 • 0,12 Yağ
 • 0,72 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 52,41 Sodyum
 • 105,35 Potasyum
 • 17,82 Kalsiyum
 • 50,57 A Vitamini
 • 20,45 C Vitamini
 • 1,84 Karbonhidrat

1 Serbest Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,5 Sodyum
 • 3,01 Potasyum
 • 0,51 Kalsiyum
 • 1,44 A Vitamini
 • 0,58 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 9,71 Karbonhidrat
 • 3,03 Protein
 • 0,64 Yağ
 • 3,78 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 277,02 Sodyum
 • 556,83 Potasyum
 • 94,2 Kalsiyum
 • 267,31 A Vitamini
 • 108,09 C Vitamini
 • 9,71 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Salata (Yağsız) İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,5 Sodyum
 • 3,01 Potasyum
 • 0,51 Kalsiyum
 • 1,44 A Vitamini
 • 0,58 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL SALATA (YAĞSIZ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0