Yaban Turpu Konservesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYaban Turpu Konservesi Kaç Kalori? Yaban Turpu Konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Turpu Konservesi Kaç Kalori? Yaban Turpu Konservesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Turpu Konservesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Yaban Turpu Konservesi kaç kalori? Yaban Turpu Konservesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yaban Turpu Konservesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yaban Turpu Konservesi kaç kalori, Yaban Turpu Konservesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yaban Turpu Konservesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yaban Turpu Konservesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yaban Turpu Konservesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yaban Turpu Konservesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde 97,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yaban Turpu Konservesi yiyerek de alabiliyoruz. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yaban Turpu Konservesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde ortalama 60 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yaban Turpu Konservesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 10,97 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yaban Turpu Konservesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde 7,42 g olarak bulunuyor.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 1,19 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yaban Turpu Konservesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yaban Turpu Konservesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde 0,3 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yaban Turpu Konservesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yaban Turpu Konservesi yiyeceği de var. Yaban Turpu Konservesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 466,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yaban Turpu Konservesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yaban Turpu Konservesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Protein bulunuyor. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yaban Turpu Konservesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yaban Turpu Konservesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde de 2,77 g Protein bulunuyor.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yaban Turpu Konservesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 304,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yaban Turpu Konservesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yaban Turpu Konservesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yaban Turpu Konservesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yaban Turpu Konservesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde yaklaşık olarak 3 iu A Vitamini bulunur. Yaban Turpu Konservesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yaban Turpu Konservesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yaban Turpu Konservesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yaban Turpu Konservesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi içerisinde 56,42 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yaban Turpu Konservesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yaban Turpu Konservesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yaban Turpu Konservesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yaban Turpu Konservesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yaban Turpu Konservesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yaban Turpu Konservesi İçindeki Besinler

 • 10,97 Karbonhidrat
 • 2,77 Protein
 • 0,3 Yağ
 • 7,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 304,5 Sodyum
 • 466,5 Potasyum
 • 97,5 Kalsiyum
 • 3 A Vitamini
 • 56,42 C Vitamini
 • 10,97 Karbonhidrat

1 Gram Yaban Turpu Konservesi İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,03 Sodyum
 • 3,11 Potasyum
 • 0,65 Kalsiyum
 • 0,02 A Vitamini
 • 0,38 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABAN TURPU KONSERVESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0