Yaban Mersinli Rulo Pasta Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYaban Mersinli Rulo Pasta Kaç Kalori? Yaban Mersinli Rulo Pasta Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Mersinli Rulo Pasta Kaç Kalori? Yaban Mersinli Rulo Pasta Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Mersinli Rulo Pasta yemek zararlı mı? faydalı mı? Yaban Mersinli Rulo Pasta kaç kalori? Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yaban Mersinli Rulo Pasta içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yaban Mersinli Rulo Pasta kaç kalori, Yaban Mersinli Rulo Pasta yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yaban Mersinli Rulo Pasta gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yaban Mersinli Rulo Pasta ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yaban Mersinli Rulo Pasta ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde 85,23 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yaban Mersinli Rulo Pasta yiyerek de alabiliyoruz. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yaban Mersinli Rulo Pasta yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde ortalama 215,93 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 32,58 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 87,1 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yaban Mersinli Rulo Pasta yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde 1,17 g olarak bulunuyor.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 0,78 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yaban Mersinli Rulo Pasta tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde 5,74 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yaban Mersinli Rulo Pasta yiyeceği de var. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 109,95 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Protein bulunuyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yaban Mersinli Rulo Pasta dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de 5,48 g Protein bulunuyor.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yaban Mersinli Rulo Pasta ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 211,22 mg sodyum bulunuyor. Peki Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yaban Mersinli Rulo Pasta yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde yaklaşık olarak 134,53 iu A Vitamini bulunur. Yaban Mersinli Rulo Pasta tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yaban Mersinli Rulo Pasta İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yaban Mersinli Rulo Pasta yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde 4,17 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yaban Mersinli Rulo Pasta yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yaban Mersinli Rulo Pasta içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta İçindeki Besinler

 • 32,58 Karbonhidrat
 • 5,48 Protein
 • 5,74 Yağ
 • 1,17 Lif
 • 87,1 Kolesterol
 • 211,22 Sodyum
 • 109,95 Potasyum
 • 85,23 Kalsiyum
 • 134,53 A Vitamini
 • 4,17 C Vitamini
 • 32,58 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yaban Mersinli Rulo Pasta İçindeki Besinler

 • 42,5 Karbonhidrat
 • 7,14 Protein
 • 7,49 Yağ
 • 1,53 Lif
 • 113,61 Kolesterol
 • 275,5 Sodyum
 • 143,41 Potasyum
 • 111,17 Kalsiyum
 • 175,48 A Vitamini
 • 5,43 C Vitamini
 • 42,5 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Yaban Mersinli Rulo Pasta İçindeki Besinler

 • 32,58 Karbonhidrat
 • 5,48 Protein
 • 5,74 Yağ
 • 1,17 Lif
 • 87,1 Kolesterol
 • 211,22 Sodyum
 • 109,95 Potasyum
 • 85,23 Kalsiyum
 • 134,53 A Vitamini
 • 4,17 C Vitamini
 • 32,58 Karbonhidrat

1 Gram Yaban Mersinli Rulo Pasta İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,76 Kolesterol
 • 1,84 Sodyum
 • 0,96 Potasyum
 • 0,74 Kalsiyum
 • 1,17 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABAN MERSİNLİ RULO PASTA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0