Wasa Original Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWasa Original Kaç Kalori? Wasa Original Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Original Kaç Kalori? Wasa Original Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Original yemek zararlı mı? faydalı mı? Wasa Original kaç kalori? Wasa Original içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Wasa Original içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Wasa Original kaç kalori, Wasa Original yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Wasa Original gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Wasa Original ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Wasa Original ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Wasa Original içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde ortalama 34 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Wasa Original içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Wasa Original içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Wasa Original içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Wasa Original içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde yaklaşık olarak 6,7 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Wasa Original içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Wasa Original içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Wasa Original içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Wasa Original yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde 1,4 g olarak bulunuyor.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Wasa Original içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Wasa Original içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Wasa Original içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde 0,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Wasa Original içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Wasa Original içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Wasa Original içerisinde Protein bulunuyor. Wasa Original içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Wasa Original dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Wasa Original içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Wasa Original içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde de 0,9 g Protein bulunuyor.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Wasa Original içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Wasa Original ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Wasa Original içerisinde yaklaşık olarak 40 mg sodyum bulunuyor. Peki Wasa Original içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Wasa Original yiyerek sodyum almış olursunuz.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Wasa Original içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Wasa Original İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Wasa Original içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Wasa Original içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Wasa Original yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Wasa Original içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Wasa Original içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Wasa Original içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Wasa Original İçindeki Besinler

 • 6,7 Karbonhidrat
 • 0,9 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 1,4 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 40 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 6,7 Karbonhidrat

1 Gram Wasa Original İçindeki Besinler

 • 0,67 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,14 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,67 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WASA ORİGİNAL İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0