Vişneli Ekmek Tatlısı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişneli Ekmek Tatlısı Kaç Kalori? Vişneli Ekmek Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Ekmek Tatlısı Kaç Kalori? Vişneli Ekmek Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Ekmek Tatlısı yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişneli Ekmek Tatlısı kaç kalori? Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişneli Ekmek Tatlısı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişneli Ekmek Tatlısı kaç kalori, Vişneli Ekmek Tatlısı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişneli Ekmek Tatlısı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişneli Ekmek Tatlısı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişneli Ekmek Tatlısı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde 37,85 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişneli Ekmek Tatlısı yiyerek de alabiliyoruz. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişneli Ekmek Tatlısı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde ortalama 318,85 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 59,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişneli Ekmek Tatlısı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde 4,39 g olarak bulunuyor.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 2,79 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişneli Ekmek Tatlısı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde 2,8 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişneli Ekmek Tatlısı yiyeceği de var. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 408,09 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişneli Ekmek Tatlısı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Protein bulunuyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişneli Ekmek Tatlısı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de 6,46 g Protein bulunuyor.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişneli Ekmek Tatlısı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 53,15 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişneli Ekmek Tatlısı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 116,99 iu A Vitamini bulunur. Vişneli Ekmek Tatlısı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişneli Ekmek Tatlısı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişneli Ekmek Tatlısı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde 25,01 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişneli Ekmek Tatlısı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişneli Ekmek Tatlısı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişneli Ekmek Tatlısı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişneli Ekmek Tatlısı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Ekmek Tatlısı İçindeki Besinler

 • 59,66 Karbonhidrat
 • 6,46 Protein
 • 2,8 Yağ
 • 4,39 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 53,15 Sodyum
 • 408,09 Potasyum
 • 37,85 Kalsiyum
 • 116,99 A Vitamini
 • 25,01 C Vitamini
 • 59,66 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Vişneli Ekmek Tatlısı İçindeki Besinler

 • 29,83 Karbonhidrat
 • 3,23 Protein
 • 1,4 Yağ
 • 2,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 26,57 Sodyum
 • 204,05 Potasyum
 • 18,92 Kalsiyum
 • 58,49 A Vitamini
 • 12,51 C Vitamini
 • 29,83 Karbonhidrat

1 Dilim (Kalın) Vişneli Ekmek Tatlısı İçindeki Besinler

 • 59,66 Karbonhidrat
 • 6,46 Protein
 • 2,8 Yağ
 • 4,39 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 53,15 Sodyum
 • 408,09 Potasyum
 • 37,85 Kalsiyum
 • 116,99 A Vitamini
 • 25,01 C Vitamini
 • 59,66 Karbonhidrat

1 Gram Vişneli Ekmek Tatlısı İçindeki Besinler

 • 0,17 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 1,17 Potasyum
 • 0,11 Kalsiyum
 • 0,33 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,17 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNELİ EKMEK TATLISI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0