Avokadolu Armutlu Smoothie Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİAvokadolu Armutlu Smoothie Kaç Kalori? Avokadolu Armutlu Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Avokadolu Armutlu Smoothie Kaç Kalori? Avokadolu Armutlu Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Avokadolu Armutlu Smoothie yemek zararlı mı? faydalı mı? Avokadolu Armutlu Smoothie kaç kalori? Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Avokadolu Armutlu Smoothie içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Avokadolu Armutlu Smoothie kaç kalori, Avokadolu Armutlu Smoothie yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Avokadolu Armutlu Smoothie gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Avokadolu Armutlu Smoothie ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Avokadolu Armutlu Smoothie ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde 96,12 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Avokadolu Armutlu Smoothie yiyerek de alabiliyoruz. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Avokadolu Armutlu Smoothie yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde ortalama 220,63 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 31,32 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Avokadolu Armutlu Smoothie yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde 7,38 g olarak bulunuyor.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 1,26 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Avokadolu Armutlu Smoothie tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde 7,64 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Avokadolu Armutlu Smoothie yiyeceği de var. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 325,27 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Avokadolu Armutlu Smoothie tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Protein bulunuyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Avokadolu Armutlu Smoothie dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de 5,26 g Protein bulunuyor.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Avokadolu Armutlu Smoothie ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 6,03 mg sodyum bulunuyor. Peki Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Avokadolu Armutlu Smoothie yiyerek sodyum almış olursunuz.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 7,2 iu A Vitamini bulunur. Avokadolu Armutlu Smoothie tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Avokadolu Armutlu Smoothie İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Avokadolu Armutlu Smoothie yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde 8,04 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Avokadolu Armutlu Smoothie içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Avokadolu Armutlu Smoothie yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Avokadolu Armutlu Smoothie içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Avokadolu Armutlu Smoothie içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Avokadolu Armutlu Smoothie İçindeki Besinler

 • 31,32 Karbonhidrat
 • 5,26 Protein
 • 7,64 Yağ
 • 7,38 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 6,03 Sodyum
 • 325,27 Potasyum
 • 96,12 Kalsiyum
 • 7,2 A Vitamini
 • 8,04 C Vitamini
 • 31,32 Karbonhidrat

1 Gram Avokadolu Armutlu Smoothie İçindeki Besinler

 • 0,15 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,03 Sodyum
 • 1,53 Potasyum
 • 0,45 Kalsiyum
 • 0,03 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,15 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


AVOKADOLU ARMUTLU SMOOTHİE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0