Vejetaryen Patates Graten Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Patates Graten Kaç Kalori? Vejetaryen Patates Graten Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Patates Graten Kaç Kalori? Vejetaryen Patates Graten Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Patates Graten yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Patates Graten kaç kalori? Vejetaryen Patates Graten içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Patates Graten içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Patates Graten kaç kalori, Vejetaryen Patates Graten yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Patates Graten gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Patates Graten ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Patates Graten ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Patates Graten içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde 20,84 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Patates Graten yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Patates Graten yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde ortalama 303,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Patates Graten içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 17,44 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vejetaryen Patates Graten içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 4,79 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Patates Graten yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde 1,7 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 0,62 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Patates Graten tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Patates Graten içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde 20,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Patates Graten içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Patates Graten yiyeceği de var. Vejetaryen Patates Graten içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 400,61 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Patates Graten içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Patates Graten tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Patates Graten dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Patates Graten içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde de 11,51 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Patates Graten ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 238,27 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Patates Graten içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Patates Graten yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Patates Graten içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Patates Graten içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde yaklaşık olarak 15,92 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Patates Graten tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Patates Graten İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Patates Graten içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Patates Graten yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten içerisinde 20,17 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Patates Graten içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Patates Graten yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Patates Graten içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Patates Graten içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Patates Graten içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Patates Graten İçindeki Besinler

 • 17,44 Karbonhidrat
 • 11,51 Protein
 • 20,72 Yağ
 • 1,7 Lif
 • 4,79 Kolesterol
 • 238,27 Sodyum
 • 400,61 Potasyum
 • 20,84 Kalsiyum
 • 15,92 A Vitamini
 • 20,17 C Vitamini
 • 17,44 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Vejetaryen Patates Graten İçindeki Besinler

 • 17,44 Karbonhidrat
 • 11,51 Protein
 • 20,72 Yağ
 • 1,7 Lif
 • 4,79 Kolesterol
 • 238,27 Sodyum
 • 400,61 Potasyum
 • 20,84 Kalsiyum
 • 15,92 A Vitamini
 • 20,17 C Vitamini
 • 17,44 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Patates Graten İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,12 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 1,32 Sodyum
 • 2,23 Potasyum
 • 0,12 Kalsiyum
 • 0,09 A Vitamini
 • 0,11 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN PATATES GRATEN İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0