Vejetaryen Ispanak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Ispanak Kaç Kalori? Vejetaryen Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Ispanak Kaç Kalori? Vejetaryen Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Ispanak yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Ispanak kaç kalori? Vejetaryen Ispanak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Ispanak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Ispanak kaç kalori, Vejetaryen Ispanak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Ispanak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Ispanak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Ispanak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Ispanak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde 253 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Ispanak yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Ispanak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde ortalama 104,99 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Ispanak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 10,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Ispanak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde 5,89 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 8,11 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Ispanak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Ispanak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde 3,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Ispanak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Ispanak yiyeceği de var. Vejetaryen Ispanak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1348,81 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Ispanak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Ispanak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Ispanak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Ispanak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde de 6,14 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Ispanak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 632,78 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Ispanak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Ispanak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Ispanak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Ispanak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1501,88 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Ispanak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Ispanak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Ispanak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Ispanak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak içerisinde 107,92 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Ispanak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Ispanak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Ispanak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Ispanak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Ispanak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Ispanak İçindeki Besinler

 • 10,66 Karbonhidrat
 • 6,14 Protein
 • 3,72 Yağ
 • 5,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 632,78 Sodyum
 • 1348,81 Potasyum
 • 253 Kalsiyum
 • 1501,88 A Vitamini
 • 107,92 C Vitamini
 • 10,66 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Ispanak İçindeki Besinler

 • 1,39 Karbonhidrat
 • 0,8 Protein
 • 0,48 Yağ
 • 0,77 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 82,54 Sodyum
 • 175,93 Potasyum
 • 33 Kalsiyum
 • 195,9 A Vitamini
 • 14,08 C Vitamini
 • 1,39 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Vejetaryen Ispanak İçindeki Besinler

 • 1,85 Karbonhidrat
 • 1,07 Protein
 • 0,65 Yağ
 • 1,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 110,05 Sodyum
 • 234,58 Potasyum
 • 44 Kalsiyum
 • 261,2 A Vitamini
 • 18,77 C Vitamini
 • 1,85 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,75 Sodyum
 • 5,86 Potasyum
 • 1,1 Kalsiyum
 • 6,53 A Vitamini
 • 0,47 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN ISPANAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0