Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası Kaç Kalori? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası Kaç Kalori? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası kaç kalori? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası kaç kalori, Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde 299,4 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde ortalama 538,74 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 76,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde 10,11 g olarak bulunuyor.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 6,01 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde 18,37 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yiyeceği de var. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 763,11 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de 18,61 g Protein bulunuyor.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 13,16 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde yaklaşık olarak 23,77 iu A Vitamini bulunur. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde 10,6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçindeki Besinler

 • 76,72 Karbonhidrat
 • 18,61 Protein
 • 18,37 Yağ
 • 10,11 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 13,16 Sodyum
 • 763,11 Potasyum
 • 299,4 Kalsiyum
 • 23,77 A Vitamini
 • 10,6 C Vitamini
 • 76,72 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Yaban Mersinli Kinoa Lapası İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 0,97 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 0,03 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN YABAN MERSİNLİ KİNOA LAPASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0