Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri Kaç Kalori? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri Kaç Kalori? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yemek zararlı mı? faydalı mı? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri kaç kalori? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri kaç kalori, Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde 112,28 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yiyerek de alabiliyoruz. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde ortalama 204,96 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 12,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde 5,31 g olarak bulunuyor.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 5,12 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde 15,03 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yiyeceği de var. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 928,28 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Protein bulunuyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de 6,13 g Protein bulunuyor.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 785,13 mg sodyum bulunuyor. Peki Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde yaklaşık olarak 1247,69 iu A Vitamini bulunur. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde 67,06 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçindeki Besinler

 • 12,66 Karbonhidrat
 • 6,13 Protein
 • 15,03 Yağ
 • 5,31 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 785,13 Sodyum
 • 928,28 Potasyum
 • 112,28 Kalsiyum
 • 1247,69 A Vitamini
 • 67,06 C Vitamini
 • 12,66 Karbonhidrat

1 Gram Vegan Fırında Domatesli Kabak Dilimleri İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,75 Sodyum
 • 2,07 Potasyum
 • 0,25 Kalsiyum
 • 2,79 A Vitamini
 • 0,15 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEGAN FIRINDA DOMATESLİ KABAK DİLİMLERİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0