Soğanlı Nohut Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİSoğanlı Nohut Salatası Kaç Kalori? Soğanlı Nohut Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Soğanlı Nohut Salatası Kaç Kalori? Soğanlı Nohut Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Soğanlı Nohut Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Soğanlı Nohut Salatası kaç kalori? Soğanlı Nohut Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Soğanlı Nohut Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Soğanlı Nohut Salatası kaç kalori, Soğanlı Nohut Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Soğanlı Nohut Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Soğanlı Nohut Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Soğanlı Nohut Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde 36,69 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Soğanlı Nohut Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Soğanlı Nohut Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde ortalama 68,39 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Soğanlı Nohut Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 10,1 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Soğanlı Nohut Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde 4,8 g olarak bulunuyor.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1,87 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Soğanlı Nohut Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde 0,83 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Soğanlı Nohut Salatası yiyeceği de var. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 282,65 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Soğanlı Nohut Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Soğanlı Nohut Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Soğanlı Nohut Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de 4 g Protein bulunuyor.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Soğanlı Nohut Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 9,39 mg sodyum bulunuyor. Peki Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Soğanlı Nohut Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Soğanlı Nohut Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde yaklaşık olarak 78,75 iu A Vitamini bulunur. Soğanlı Nohut Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Soğanlı Nohut Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Soğanlı Nohut Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Soğanlı Nohut Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası içerisinde 34,6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Soğanlı Nohut Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Soğanlı Nohut Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Soğanlı Nohut Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Soğanlı Nohut Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Soğanlı Nohut Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Soğanlı Nohut Salatası İçindeki Besinler

 • 10,1 Karbonhidrat
 • 4 Protein
 • 0,83 Yağ
 • 4,8 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 9,39 Sodyum
 • 282,65 Potasyum
 • 36,69 Kalsiyum
 • 78,75 A Vitamini
 • 34,6 C Vitamini
 • 10,1 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Soğanlı Nohut Salatası İçindeki Besinler

 • 1,55 Karbonhidrat
 • 0,62 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,74 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,44 Sodyum
 • 43,48 Potasyum
 • 5,64 Kalsiyum
 • 12,12 A Vitamini
 • 5,32 C Vitamini
 • 1,55 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Soğanlı Nohut Salatası İçindeki Besinler

 • 7,77 Karbonhidrat
 • 3,08 Protein
 • 0,64 Yağ
 • 3,69 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 7,22 Sodyum
 • 217,42 Potasyum
 • 28,22 Kalsiyum
 • 60,58 A Vitamini
 • 26,62 C Vitamini
 • 7,77 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Soğanlı Nohut Salatası İçindeki Besinler

 • 23,31 Karbonhidrat
 • 9,23 Protein
 • 1,91 Yağ
 • 11,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 21,66 Sodyum
 • 652,26 Potasyum
 • 84,67 Kalsiyum
 • 181,73 A Vitamini
 • 79,85 C Vitamini
 • 23,31 Karbonhidrat

1 Gram Soğanlı Nohut Salatası İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,07 Sodyum
 • 2,17 Potasyum
 • 0,28 Kalsiyum
 • 0,61 A Vitamini
 • 0,27 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


SOĞANLI NOHUT SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0