Nesfit Karışık Meyveli Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİNesfit Karışık Meyveli Kaç Kalori? Nesfit Karışık Meyveli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Nesfit Karışık Meyveli Kaç Kalori? Nesfit Karışık Meyveli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Nesfit Karışık Meyveli yemek zararlı mı? faydalı mı? Nesfit Karışık Meyveli kaç kalori? Nesfit Karışık Meyveli içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Nesfit Karışık Meyveli içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Nesfit Karışık Meyveli kaç kalori, Nesfit Karışık Meyveli yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Nesfit Karışık Meyveli gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Nesfit Karışık Meyveli ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Nesfit Karışık Meyveli ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Nesfit Karışık Meyveli içerisinde de var. 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde 175,6 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Nesfit Karışık Meyveli yiyerek de alabiliyoruz. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Nesfit Karışık Meyveli yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde ortalama 146 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Nesfit Karışık Meyveli içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde yaklaşık olarak 30,04 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Nesfit Karışık Meyveli yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde 2,4 g olarak bulunuyor.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde yaklaşık olarak 3,94 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Nesfit Karışık Meyveli tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Nesfit Karışık Meyveli içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde 1,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Protein bulunuyor. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Nesfit Karışık Meyveli dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Nesfit Karışık Meyveli içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde de 2,6 g Protein bulunuyor.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Nesfit Karışık Meyveli ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli içerisinde yaklaşık olarak 0,46 mg sodyum bulunuyor. Peki Nesfit Karışık Meyveli içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Nesfit Karışık Meyveli yiyerek sodyum almış olursunuz.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Nesfit Karışık Meyveli İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Nesfit Karışık Meyveli içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Nesfit Karışık Meyveli içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Nesfit Karışık Meyveli yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Nesfit Karışık Meyveli içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Nesfit Karışık Meyveli içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Nesfit Karışık Meyveli içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kase (Orta) Nesfit Karışık Meyveli İçindeki Besinler

 • 30,04 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 1,16 Yağ
 • 2,4 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,46 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 175,6 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 30,04 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Nesfit Karışık Meyveli İçindeki Besinler

 • 6,01 Karbonhidrat
 • 0,52 Protein
 • 0,23 Yağ
 • 0,48 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,09 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 35,12 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 6,01 Karbonhidrat

1 Gram Nesfit Karışık Meyveli İçindeki Besinler

 • 0,75 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 4,39 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,75 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


NESFİT KARIŞIK MEYVELİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0