Karbonhidrat Tozu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKarbonhidrat Tozu Kaç Kalori? Karbonhidrat Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Karbonhidrat Tozu Kaç Kalori? Karbonhidrat Tozu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Karbonhidrat Tozu yemek zararlı mı? faydalı mı? Karbonhidrat Tozu kaç kalori? Karbonhidrat Tozu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Karbonhidrat Tozu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Karbonhidrat Tozu kaç kalori, Karbonhidrat Tozu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Karbonhidrat Tozu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Karbonhidrat Tozu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Karbonhidrat Tozu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Karbonhidrat Tozu içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde 73,75 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Karbonhidrat Tozu yiyerek de alabiliyoruz. Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Karbonhidrat Tozu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde ortalama 493,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Karbonhidrat Tozu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde yaklaşık olarak 108,75 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Karbonhidrat Tozu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde 1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Karbonhidrat Tozu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Karbonhidrat Tozu yiyeceği de var. Karbonhidrat Tozu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde yaklaşık olarak 210 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Karbonhidrat Tozu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Karbonhidrat Tozu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Protein bulunuyor. Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Karbonhidrat Tozu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Karbonhidrat Tozu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde de 12,5 g Protein bulunuyor.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Karbonhidrat Tozu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde yaklaşık olarak 50 mg sodyum bulunuyor. Peki Karbonhidrat Tozu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Karbonhidrat Tozu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Karbonhidrat Tozu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Karbonhidrat Tozu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Karbonhidrat Tozu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu içerisinde 16,25 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Karbonhidrat Tozu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Karbonhidrat Tozu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Karbonhidrat Tozu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Karbonhidrat Tozu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Karbonhidrat Tozu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Karbonhidrat Tozu İçindeki Besinler

 • 108,75 Karbonhidrat
 • 12,5 Protein
 • 1 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 50 Sodyum
 • 210 Potasyum
 • 73,75 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 16,25 C Vitamini
 • 108,75 Karbonhidrat

1 Gram Karbonhidrat Tozu İçindeki Besinler

 • 0,87 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,4 Sodyum
 • 1,68 Potasyum
 • 0,59 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,87 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KARBONHİDRAT TOZU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0