Kakaolu Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİKakaolu Kek Kaç Kalori? Kakaolu Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kakaolu Kek Kaç Kalori? Kakaolu Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Kakaolu Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Kakaolu Kek kaç kalori? Kakaolu Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Kakaolu Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Kakaolu Kek kaç kalori, Kakaolu Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Kakaolu Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Kakaolu Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Kakaolu Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Kakaolu Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Kakaolu Kek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde 45,04 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Kakaolu Kek yiyerek de alabiliyoruz. Kakaolu Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Kakaolu Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde ortalama 357,02 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Kakaolu Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Kakaolu Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Kakaolu Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Kakaolu Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 41,6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Kakaolu Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Kakaolu Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 67,55 mg kolesterol bulunmaktadır.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Kakaolu Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Kakaolu Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Kakaolu Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde 1,45 g olarak bulunuyor.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Kakaolu Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 0,99 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Kakaolu Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Kakaolu Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Kakaolu Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Kakaolu Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde 17,48 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Kakaolu Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Kakaolu Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Kakaolu Kek yiyeceği de var. Kakaolu Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 106,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Kakaolu Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Kakaolu Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Kakaolu Kek içerisinde Protein bulunuyor. Kakaolu Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Kakaolu Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Kakaolu Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Kakaolu Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde de 5,25 g Protein bulunuyor.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Kakaolu Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Kakaolu Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 140,1 mg sodyum bulunuyor. Peki Kakaolu Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Kakaolu Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Kakaolu Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Kakaolu Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde yaklaşık olarak 53,71 iu A Vitamini bulunur. Kakaolu Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Kakaolu Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Kakaolu Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Kakaolu Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek içerisinde 0,17 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Kakaolu Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Kakaolu Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Kakaolu Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Kakaolu Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Kakaolu Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Kakaolu Kek İçindeki Besinler

 • 41,6 Karbonhidrat
 • 5,25 Protein
 • 17,48 Yağ
 • 1,45 Lif
 • 67,55 Kolesterol
 • 140,1 Sodyum
 • 106,42 Potasyum
 • 45,04 Kalsiyum
 • 53,71 A Vitamini
 • 0,17 C Vitamini
 • 41,6 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Kakaolu Kek İçindeki Besinler

 • 31,2 Karbonhidrat
 • 3,94 Protein
 • 13,11 Yağ
 • 1,09 Lif
 • 50,66 Kolesterol
 • 105,08 Sodyum
 • 79,81 Potasyum
 • 33,78 Kalsiyum
 • 40,28 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 31,2 Karbonhidrat

1 Gram Kakaolu Kek İçindeki Besinler

 • 0,42 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,17 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,68 Kolesterol
 • 1,4 Sodyum
 • 1,06 Potasyum
 • 0,45 Kalsiyum
 • 0,54 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,42 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


KAKAOLU KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0