Çilek Soslu Yeşil Meyveler Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİÇilek Soslu Yeşil Meyveler Kaç Kalori? Çilek Soslu Yeşil Meyveler Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler Kaç Kalori? Çilek Soslu Yeşil Meyveler Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler yemek zararlı mı? faydalı mı? Çilek Soslu Yeşil Meyveler kaç kalori? Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Çilek Soslu Yeşil Meyveler içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler kaç kalori, Çilek Soslu Yeşil Meyveler yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Çilek Soslu Yeşil Meyveler gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Çilek Soslu Yeşil Meyveler ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Çilek Soslu Yeşil Meyveler ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde 38,75 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Çilek Soslu Yeşil Meyveler yiyerek de alabiliyoruz. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Çilek Soslu Yeşil Meyveler yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde ortalama 66,25 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 12,36 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Çilek Soslu Yeşil Meyveler yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde 3,36 g olarak bulunuyor.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 0,99 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Çilek Soslu Yeşil Meyveler tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde 0,62 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Çilek Soslu Yeşil Meyveler yiyeceği de var. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 268,75 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Protein bulunuyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Çilek Soslu Yeşil Meyveler dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de 1,11 g Protein bulunuyor.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Çilek Soslu Yeşil Meyveler ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 3,75 mg sodyum bulunuyor. Peki Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Çilek Soslu Yeşil Meyveler yiyerek sodyum almış olursunuz.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde yaklaşık olarak 40 iu A Vitamini bulunur. Çilek Soslu Yeşil Meyveler tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Çilek Soslu Yeşil Meyveler yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde 58,82 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Çilek Soslu Yeşil Meyveler yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Çilek Soslu Yeşil Meyveler içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçindeki Besinler

 • 12,36 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 0,62 Yağ
 • 3,36 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 3,75 Sodyum
 • 268,75 Potasyum
 • 38,75 Kalsiyum
 • 40 A Vitamini
 • 58,82 C Vitamini
 • 12,36 Karbonhidrat

1 Gram Çilek Soslu Yeşil Meyveler İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,03 Sodyum
 • 2,15 Potasyum
 • 0,31 Kalsiyum
 • 0,32 A Vitamini
 • 0,47 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ÇİLEK SOSLU YEŞİL MEYVELER İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0