Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZüber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı Kaç Kalori? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı Kaç Kalori? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı yemek zararlı mı? faydalı mı? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı kaç kalori? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı kaç kalori, Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde ortalama 128 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 18,92 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde 5,2 g olarak bulunuyor.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde 5,2 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde Protein bulunuyor. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde de 2,32 g Protein bulunuyor.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Adet Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçindeki Besinler

 • 18,92 Karbonhidrat
 • 2,32 Protein
 • 5,2 Yağ
 • 5,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 18,92 Karbonhidrat

1 Gram Züber Chia & Hindistan Cevizli Meyve Tatlısı İçindeki Besinler

 • 0,47 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,47 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZÜBER CHİA & HİNDİSTAN CEVİZLİ MEYVE TATLISI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0