Zeytinyağlı Semizotu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Semizotu Kaç Kalori? Zeytinyağlı Semizotu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Semizotu Kaç Kalori? Zeytinyağlı Semizotu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Semizotu yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Semizotu kaç kalori? Zeytinyağlı Semizotu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Semizotu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Semizotu kaç kalori, Zeytinyağlı Semizotu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Semizotu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Semizotu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Semizotu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde 65,08 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Semizotu yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Semizotu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde ortalama 59,1 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Semizotu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 7,6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Semizotu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde 0,92 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 2,08 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Semizotu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde 2,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Semizotu yiyeceği de var. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 538,02 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Semizotu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Semizotu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Semizotu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de 2,57 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Semizotu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 104,01 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Semizotu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Semizotu içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde yaklaşık olarak 1144,97 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Semizotu tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Semizotu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Semizotu içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Semizotu yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu içerisinde 27,57 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Semizotu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Semizotu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Semizotu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Semizotu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Semizotu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Semizotu İçindeki Besinler

 • 7,6 Karbonhidrat
 • 2,57 Protein
 • 2,45 Yağ
 • 0,92 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 104,01 Sodyum
 • 538,02 Potasyum
 • 65,08 Kalsiyum
 • 1144,97 A Vitamini
 • 27,57 C Vitamini
 • 7,6 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Semizotu İçindeki Besinler

 • 0,98 Karbonhidrat
 • 0,33 Protein
 • 0,32 Yağ
 • 0,12 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 13,37 Sodyum
 • 69,17 Potasyum
 • 8,37 Kalsiyum
 • 147,21 A Vitamini
 • 3,55 C Vitamini
 • 0,98 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Semizotu İçindeki Besinler

 • 1,36 Karbonhidrat
 • 0,46 Protein
 • 0,44 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 18,57 Sodyum
 • 96,08 Potasyum
 • 11,62 Kalsiyum
 • 204,46 A Vitamini
 • 4,92 C Vitamini
 • 1,36 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Semizotu İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,74 Sodyum
 • 3,84 Potasyum
 • 0,46 Kalsiyum
 • 8,18 A Vitamini
 • 0,2 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI SEMİZOTU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0