Zeytinyağlı Kereviz Dolması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Kereviz Dolması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kereviz Dolması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kereviz Dolması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Kereviz Dolması kaç kalori? Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Kereviz Dolması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması kaç kalori, Zeytinyağlı Kereviz Dolması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Kereviz Dolması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Kereviz Dolması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Kereviz Dolması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde 159,59 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Kereviz Dolması yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Kereviz Dolması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde ortalama 235,23 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 31,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Kereviz Dolması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde 8,1 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 1,51 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Kereviz Dolması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde 9,75 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Kereviz Dolması yiyeceği de var. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 996,56 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Kereviz Dolması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de 4,48 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Kereviz Dolması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 596,79 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Kereviz Dolması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde yaklaşık olarak 713,48 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Kereviz Dolması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Kereviz Dolması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde 89,53 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Kereviz Dolması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Kereviz Dolması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçindeki Besinler

 • 31,16 Karbonhidrat
 • 4,48 Protein
 • 9,75 Yağ
 • 8,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 596,79 Sodyum
 • 996,56 Potasyum
 • 159,59 Kalsiyum
 • 713,48 A Vitamini
 • 89,53 C Vitamini
 • 31,16 Karbonhidrat

1 Porsiyon (2 Adet) Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçindeki Besinler

 • 31,16 Karbonhidrat
 • 4,48 Protein
 • 9,75 Yağ
 • 8,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 596,79 Sodyum
 • 996,56 Potasyum
 • 159,59 Kalsiyum
 • 713,48 A Vitamini
 • 89,53 C Vitamini
 • 31,16 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçindeki Besinler

 • 14,84 Karbonhidrat
 • 2,13 Protein
 • 4,64 Yağ
 • 3,86 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 284,18 Sodyum
 • 474,55 Potasyum
 • 76 Kalsiyum
 • 339,75 A Vitamini
 • 42,63 C Vitamini
 • 14,84 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçindeki Besinler

 • 1,48 Karbonhidrat
 • 0,21 Protein
 • 0,46 Yağ
 • 0,39 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 28,42 Sodyum
 • 47,46 Potasyum
 • 7,6 Kalsiyum
 • 33,98 A Vitamini
 • 4,26 C Vitamini
 • 1,48 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Kereviz Dolması İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,42 Sodyum
 • 2,37 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 1,7 A Vitamini
 • 0,21 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KEREVİZ DOLMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0