Zeytinyağlı Kabak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Kabak Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kabak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kabak Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kabak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kabak yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Kabak kaç kalori? Zeytinyağlı Kabak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Kabak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Kabak kaç kalori, Zeytinyağlı Kabak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Kabak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Kabak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Kabak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Kabak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde 62,38 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Kabak yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Kabak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde ortalama 69 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Kabak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 5,78 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Kabak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde 2,2 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 2,55 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Kabak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Kabak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde 3,68 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Kabak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Kabak yiyeceği de var. Zeytinyağlı Kabak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 403,04 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Kabak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Kabak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Kabak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Kabak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde de 2,98 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Kabak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 191,6 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Kabak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Kabak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kabak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Kabak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde yaklaşık olarak 130,79 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Kabak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kabak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kabak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Kabak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak içerisinde 32,58 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Kabak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Kabak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Kabak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Kabak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Kabak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 5,78 Karbonhidrat
 • 2,98 Protein
 • 3,68 Yağ
 • 2,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 191,6 Sodyum
 • 403,04 Potasyum
 • 62,38 Kalsiyum
 • 130,79 A Vitamini
 • 32,58 C Vitamini
 • 5,78 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 0,74 Karbonhidrat
 • 0,38 Protein
 • 0,47 Yağ
 • 0,28 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 24,56 Sodyum
 • 51,67 Potasyum
 • 8 Kalsiyum
 • 16,77 A Vitamini
 • 4,18 C Vitamini
 • 0,74 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 0,89 Karbonhidrat
 • 0,46 Protein
 • 0,57 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 29,48 Sodyum
 • 62,01 Potasyum
 • 9,6 Kalsiyum
 • 20,12 A Vitamini
 • 5,01 C Vitamini
 • 0,89 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 6,22 Karbonhidrat
 • 3,21 Protein
 • 3,96 Yağ
 • 2,37 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 206,34 Sodyum
 • 434,05 Potasyum
 • 67,18 Kalsiyum
 • 140,85 A Vitamini
 • 35,09 C Vitamini
 • 6,22 Karbonhidrat

1 Adet Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 6,22 Karbonhidrat
 • 3,21 Protein
 • 3,96 Yağ
 • 2,37 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 206,34 Sodyum
 • 434,05 Potasyum
 • 67,18 Kalsiyum
 • 140,85 A Vitamini
 • 35,09 C Vitamini
 • 6,22 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Kabak İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,98 Sodyum
 • 2,07 Potasyum
 • 0,32 Kalsiyum
 • 0,67 A Vitamini
 • 0,17 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KABAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0