Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması kaç kalori? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması kaç kalori, Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde 44,25 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde ortalama 159,55 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 22,9 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde 2,71 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 1,37 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde 6,16 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yiyeceği de var. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 252,4 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de 2,6 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 102,11 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde yaklaşık olarak 641,37 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde 30,79 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 22,9 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 6,16 Yağ
 • 2,71 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 102,11 Sodyum
 • 252,4 Potasyum
 • 44,25 Kalsiyum
 • 641,37 A Vitamini
 • 30,79 C Vitamini
 • 22,9 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 1,53 Karbonhidrat
 • 0,17 Protein
 • 0,41 Yağ
 • 0,18 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 6,81 Sodyum
 • 16,83 Potasyum
 • 2,95 Kalsiyum
 • 42,76 A Vitamini
 • 2,05 C Vitamini
 • 1,53 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 22,9 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 6,16 Yağ
 • 2,71 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 102,11 Sodyum
 • 252,4 Potasyum
 • 44,25 Kalsiyum
 • 641,37 A Vitamini
 • 30,79 C Vitamini
 • 22,9 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 45,8 Karbonhidrat
 • 5,2 Protein
 • 12,32 Yağ
 • 5,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 204,22 Sodyum
 • 504,79 Potasyum
 • 88,49 Kalsiyum
 • 1282,73 A Vitamini
 • 61,58 C Vitamini
 • 45,8 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 22,9 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 6,16 Yağ
 • 2,71 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 102,11 Sodyum
 • 252,4 Potasyum
 • 44,25 Kalsiyum
 • 641,37 A Vitamini
 • 30,79 C Vitamini
 • 22,9 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Beyaz Lahana Kavurması İçindeki Besinler

 • 0,15 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,68 Sodyum
 • 1,68 Potasyum
 • 0,29 Kalsiyum
 • 4,28 A Vitamini
 • 0,21 C Vitamini
 • 0,15 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BEYAZ LAHANA KAVURMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0