Zeytinyağlı Bamya Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Bamya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Bamya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Bamya Kaç Kalori? Zeytinyağlı Bamya Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Bamya yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Bamya kaç kalori? Zeytinyağlı Bamya içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Bamya içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Bamya kaç kalori, Zeytinyağlı Bamya yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Bamya gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Bamya ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Bamya ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Bamya içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde 70,64 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Bamya yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Bamya yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde ortalama 77,24 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Bamya içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 4,86 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Bamya yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde 4,04 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 1,18 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Bamya tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Bamya içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde 5,31 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Bamya içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Bamya yiyeceği de var. Zeytinyağlı Bamya içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 348,67 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Bamya içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Bamya tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Bamya dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Bamya içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde de 2,12 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Bamya ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 71,96 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Bamya içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Bamya yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Bamya içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Bamya içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde yaklaşık olarak 101,35 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Bamya tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Bamya İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Bamya içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Bamya yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya içerisinde 40,54 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Bamya içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Bamya yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Bamya içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Bamya içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Bamya içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bamya İçindeki Besinler

 • 4,86 Karbonhidrat
 • 2,12 Protein
 • 5,31 Yağ
 • 4,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 71,96 Sodyum
 • 348,67 Potasyum
 • 70,64 Kalsiyum
 • 101,35 A Vitamini
 • 40,54 C Vitamini
 • 4,86 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Bamya İçindeki Besinler

 • 0,27 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,29 Yağ
 • 0,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4 Sodyum
 • 19,37 Potasyum
 • 3,92 Kalsiyum
 • 5,63 A Vitamini
 • 2,25 C Vitamini
 • 0,27 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Bamya İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,4 Sodyum
 • 1,94 Potasyum
 • 0,39 Kalsiyum
 • 0,56 A Vitamini
 • 0,23 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BAMYA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0