Yumurtalı Fasulye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYumurtalı Fasulye Kaç Kalori? Yumurtalı Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Fasulye Kaç Kalori? Yumurtalı Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Fasulye yemek zararlı mı? faydalı mı? Yumurtalı Fasulye kaç kalori? Yumurtalı Fasulye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yumurtalı Fasulye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yumurtalı Fasulye kaç kalori, Yumurtalı Fasulye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yumurtalı Fasulye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yumurtalı Fasulye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yumurtalı Fasulye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yumurtalı Fasulye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde 138,85 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yumurtalı Fasulye yiyerek de alabiliyoruz. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yumurtalı Fasulye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde ortalama 185,08 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yumurtalı Fasulye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 7,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yumurtalı Fasulye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 214,02 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yumurtalı Fasulye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde 5,81 g olarak bulunuyor.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 2,68 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yumurtalı Fasulye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yumurtalı Fasulye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde 12,23 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yumurtalı Fasulye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yumurtalı Fasulye yiyeceği de var. Yumurtalı Fasulye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 552,46 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yumurtalı Fasulye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yumurtalı Fasulye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Protein bulunuyor. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yumurtalı Fasulye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yumurtalı Fasulye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde de 11,01 g Protein bulunuyor.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yumurtalı Fasulye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 463,06 mg sodyum bulunuyor. Peki Yumurtalı Fasulye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yumurtalı Fasulye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yumurtalı Fasulye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yumurtalı Fasulye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 290,51 iu A Vitamini bulunur. Yumurtalı Fasulye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yumurtalı Fasulye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yumurtalı Fasulye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yumurtalı Fasulye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye içerisinde 39,33 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yumurtalı Fasulye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yumurtalı Fasulye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yumurtalı Fasulye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yumurtalı Fasulye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yumurtalı Fasulye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Fasulye İçindeki Besinler

 • 7,72 Karbonhidrat
 • 11,01 Protein
 • 12,23 Yağ
 • 5,81 Lif
 • 214,02 Kolesterol
 • 463,06 Sodyum
 • 552,46 Potasyum
 • 138,85 Kalsiyum
 • 290,51 A Vitamini
 • 39,33 C Vitamini
 • 7,72 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Yumurtalı Fasulye İçindeki Besinler

 • 8,58 Karbonhidrat
 • 12,23 Protein
 • 13,58 Yağ
 • 6,46 Lif
 • 237,8 Kolesterol
 • 514,51 Sodyum
 • 613,84 Potasyum
 • 154,28 Kalsiyum
 • 322,79 A Vitamini
 • 43,7 C Vitamini
 • 8,58 Karbonhidrat

1 Gram Yumurtalı Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,79 Kolesterol
 • 1,72 Sodyum
 • 2,05 Potasyum
 • 0,51 Kalsiyum
 • 1,08 A Vitamini
 • 0,15 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUMURTALI FASULYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0