Yulaflı Bisküvi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Bisküvi Kaç Kalori? Yulaflı Bisküvi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Bisküvi Kaç Kalori? Yulaflı Bisküvi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Bisküvi yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Bisküvi kaç kalori? Yulaflı Bisküvi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Bisküvi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Bisküvi kaç kalori, Yulaflı Bisküvi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Bisküvi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Bisküvi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Bisküvi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Bisküvi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde 75,44 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Bisküvi yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Bisküvi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde ortalama 390,23 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Bisküvi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 43,05 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaflı Bisküvi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 34,78 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Bisküvi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde 2,44 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 1,44 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Bisküvi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Bisküvi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde 21,19 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Bisküvi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Bisküvi yiyeceği de var. Yulaflı Bisküvi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 373,86 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Bisküvi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Bisküvi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Bisküvi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Bisküvi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde de 3,37 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Bisküvi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 437,62 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Bisküvi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Bisküvi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Bisküvi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Bisküvi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde yaklaşık olarak 370,8 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Bisküvi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Bisküvi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Bisküvi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Bisküvi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi içerisinde 9,34 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Bisküvi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Bisküvi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Bisküvi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Bisküvi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Bisküvi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Bisküvi İçindeki Besinler

 • 43,05 Karbonhidrat
 • 3,37 Protein
 • 21,19 Yağ
 • 2,44 Lif
 • 34,78 Kolesterol
 • 437,62 Sodyum
 • 373,86 Potasyum
 • 75,44 Kalsiyum
 • 370,8 A Vitamini
 • 9,34 C Vitamini
 • 43,05 Karbonhidrat

1 Porsiyon (2 Adet) Yulaflı Bisküvi İçindeki Besinler

 • 8,61 Karbonhidrat
 • 0,67 Protein
 • 4,24 Yağ
 • 0,49 Lif
 • 6,96 Kolesterol
 • 87,52 Sodyum
 • 74,77 Potasyum
 • 15,09 Kalsiyum
 • 74,16 A Vitamini
 • 1,87 C Vitamini
 • 8,61 Karbonhidrat

1 Adet Yulaflı Bisküvi İçindeki Besinler

 • 4,31 Karbonhidrat
 • 0,34 Protein
 • 2,12 Yağ
 • 0,24 Lif
 • 3,48 Kolesterol
 • 43,76 Sodyum
 • 37,39 Potasyum
 • 7,54 Kalsiyum
 • 37,08 A Vitamini
 • 0,93 C Vitamini
 • 4,31 Karbonhidrat

1 Paket Yulaflı Bisküvi İçindeki Besinler

 • 43,05 Karbonhidrat
 • 3,37 Protein
 • 21,19 Yağ
 • 2,44 Lif
 • 34,78 Kolesterol
 • 437,62 Sodyum
 • 373,86 Potasyum
 • 75,44 Kalsiyum
 • 370,8 A Vitamini
 • 9,34 C Vitamini
 • 43,05 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Bisküvi İçindeki Besinler

 • 0,54 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,43 Kolesterol
 • 5,47 Sodyum
 • 4,67 Potasyum
 • 0,94 Kalsiyum
 • 4,64 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,54 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI BİSKÜVİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0