Yulaf Unlu Pankek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Unlu Pankek Kaç Kalori? Yulaf Unlu Pankek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Unlu Pankek Kaç Kalori? Yulaf Unlu Pankek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Unlu Pankek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Unlu Pankek kaç kalori? Yulaf Unlu Pankek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Unlu Pankek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Unlu Pankek kaç kalori, Yulaf Unlu Pankek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Unlu Pankek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Unlu Pankek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Unlu Pankek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Unlu Pankek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde 112,91 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Unlu Pankek yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Unlu Pankek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde ortalama 298,95 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Unlu Pankek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 21,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaf Unlu Pankek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 294,82 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Unlu Pankek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde 2,4 g olarak bulunuyor.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 2,61 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Unlu Pankek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Unlu Pankek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde 18,06 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Unlu Pankek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Unlu Pankek yiyeceği de var. Yulaf Unlu Pankek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 204,38 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Unlu Pankek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Unlu Pankek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Unlu Pankek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Unlu Pankek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde de 11,89 g Protein bulunuyor.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Unlu Pankek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 942,91 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Unlu Pankek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Unlu Pankek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Unlu Pankek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaf Unlu Pankek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde yaklaşık olarak 206,97 iu A Vitamini bulunur. Yulaf Unlu Pankek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaf Unlu Pankek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Unlu Pankek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaf Unlu Pankek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek içerisinde 0,81 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaf Unlu Pankek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Unlu Pankek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Unlu Pankek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Unlu Pankek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Unlu Pankek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Unlu Pankek İçindeki Besinler

 • 21,5 Karbonhidrat
 • 11,89 Protein
 • 18,06 Yağ
 • 2,4 Lif
 • 294,82 Kolesterol
 • 942,91 Sodyum
 • 204,38 Potasyum
 • 112,91 Kalsiyum
 • 206,97 A Vitamini
 • 0,81 C Vitamini
 • 21,5 Karbonhidrat

1 Adet Yulaf Unlu Pankek İçindeki Besinler

 • 7,17 Karbonhidrat
 • 3,96 Protein
 • 6,02 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 98,27 Kolesterol
 • 314,3 Sodyum
 • 68,13 Potasyum
 • 37,64 Kalsiyum
 • 68,99 A Vitamini
 • 0,27 C Vitamini
 • 7,17 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Yulaf Unlu Pankek İçindeki Besinler

 • 7,17 Karbonhidrat
 • 3,96 Protein
 • 6,02 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 98,27 Kolesterol
 • 314,3 Sodyum
 • 68,13 Potasyum
 • 37,64 Kalsiyum
 • 68,99 A Vitamini
 • 0,27 C Vitamini
 • 7,17 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yulaf Unlu Pankek İçindeki Besinler

 • 7,17 Karbonhidrat
 • 3,96 Protein
 • 6,02 Yağ
 • 0,8 Lif
 • 98,27 Kolesterol
 • 314,3 Sodyum
 • 68,13 Potasyum
 • 37,64 Kalsiyum
 • 68,99 A Vitamini
 • 0,27 C Vitamini
 • 7,17 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Unlu Pankek İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,09 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 2,18 Kolesterol
 • 6,98 Sodyum
 • 1,51 Potasyum
 • 0,84 Kalsiyum
 • 1,53 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF UNLU PANKEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0