Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı Kaç Kalori? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı Kaç Kalori? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı kaç kalori? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı kaç kalori, Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde 166,63 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde ortalama 282 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 48,51 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 92 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde 1,48 g olarak bulunuyor.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 1,36 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde 4,83 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yiyeceği de var. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 283,66 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de 10,06 g Protein bulunuyor.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 1606,05 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde yaklaşık olarak 88,52 iu A Vitamini bulunur. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde 1,93 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçindeki Besinler

 • 48,51 Karbonhidrat
 • 10,06 Protein
 • 4,83 Yağ
 • 1,48 Lif
 • 92 Kolesterol
 • 1606,05 Sodyum
 • 283,66 Potasyum
 • 166,63 Kalsiyum
 • 88,52 A Vitamini
 • 1,93 C Vitamini
 • 48,51 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçindeki Besinler

 • 48,51 Karbonhidrat
 • 10,06 Protein
 • 4,83 Yağ
 • 1,48 Lif
 • 92 Kolesterol
 • 1606,05 Sodyum
 • 283,66 Potasyum
 • 166,63 Kalsiyum
 • 88,52 A Vitamini
 • 1,93 C Vitamini
 • 48,51 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Ezmeli Diyet Sütlü Tatlı İçindeki Besinler

 • 0,23 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,44 Kolesterol
 • 7,65 Sodyum
 • 1,35 Potasyum
 • 0,79 Kalsiyum
 • 0,42 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,23 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF EZMELİ DİYET SÜTLÜ TATLI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0