Yoğurtlu Tavuk Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİM



TOPLAM KALORİ



Yoğurtlu Tavuk Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Tavuk Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Tavuk Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Tavuk Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Tavuk Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Tavuk Salatası kaç kalori? Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Tavuk Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Tavuk Salatası kaç kalori, Yoğurtlu Tavuk Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Tavuk Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Tavuk Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Tavuk Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde 68,44 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Tavuk Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Tavuk Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde ortalama 84,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 7,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 19,68 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Tavuk Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde 1,91 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,89 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Tavuk Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde 1,88 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Tavuk Salatası yiyeceği de var. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 316,22 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Tavuk Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de 8,69 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Tavuk Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 122,04 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Tavuk Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde yaklaşık olarak 271,58 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Tavuk Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Tavuk Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Tavuk Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde 10,67 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Tavuk Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Tavuk Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Tavuk Salatası İçindeki Besinler

 • 7,66 Karbonhidrat
 • 8,69 Protein
 • 1,88 Yağ
 • 1,91 Lif
 • 19,68 Kolesterol
 • 122,04 Sodyum
 • 316,22 Potasyum
 • 68,44 Kalsiyum
 • 271,58 A Vitamini
 • 10,67 C Vitamini
 • 7,66 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Tavuk Salatası İçindeki Besinler

 • 0,51 Karbonhidrat
 • 0,58 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 1,31 Kolesterol
 • 8,14 Sodyum
 • 21,08 Potasyum
 • 4,56 Kalsiyum
 • 18,11 A Vitamini
 • 0,71 C Vitamini
 • 0,51 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Yoğurtlu Tavuk Salatası İçindeki Besinler

 • 5,11 Karbonhidrat
 • 5,79 Protein
 • 1,25 Yağ
 • 1,28 Lif
 • 13,12 Kolesterol
 • 81,36 Sodyum
 • 210,81 Potasyum
 • 45,63 Kalsiyum
 • 181,06 A Vitamini
 • 7,11 C Vitamini
 • 5,11 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Yoğurtlu Tavuk Salatası İçindeki Besinler

 • 7,66 Karbonhidrat
 • 8,69 Protein
 • 1,88 Yağ
 • 1,91 Lif
 • 19,68 Kolesterol
 • 122,04 Sodyum
 • 316,22 Potasyum
 • 68,44 Kalsiyum
 • 271,58 A Vitamini
 • 10,67 C Vitamini
 • 7,66 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Tavuk Salatası İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,13 Kolesterol
 • 0,81 Sodyum
 • 2,11 Potasyum
 • 0,46 Kalsiyum
 • 1,81 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞER



EN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU TAVUK SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0