Yoğurtlu Pazı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Pazı Kaç Kalori? Yoğurtlu Pazı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Pazı Kaç Kalori? Yoğurtlu Pazı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Pazı yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Pazı kaç kalori? Yoğurtlu Pazı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Pazı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Pazı kaç kalori, Yoğurtlu Pazı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Pazı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Pazı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Pazı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Pazı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde 294,92 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Pazı yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Pazı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde ortalama 205,51 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Pazı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 11,61 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Pazı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 4,03 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Pazı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde 5,51 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 4,89 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Pazı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Pazı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde 13,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Pazı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Pazı yiyeceği de var. Yoğurtlu Pazı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 948,13 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Pazı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Pazı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Pazı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Pazı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde de 7,45 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Pazı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 451,77 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Pazı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Pazı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Pazı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Pazı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde yaklaşık olarak 1018,01 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Pazı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Pazı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Pazı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Pazı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı içerisinde 73,78 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Pazı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Pazı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Pazı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Pazı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Pazı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazı İçindeki Besinler

 • 11,61 Karbonhidrat
 • 7,45 Protein
 • 13,4 Yağ
 • 5,51 Lif
 • 4,03 Kolesterol
 • 451,77 Sodyum
 • 948,13 Potasyum
 • 294,92 Kalsiyum
 • 1018,01 A Vitamini
 • 73,78 C Vitamini
 • 11,61 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Pazı İçindeki Besinler

 • 0,33 Karbonhidrat
 • 0,21 Protein
 • 0,38 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 0,12 Kolesterol
 • 12,91 Sodyum
 • 27,09 Potasyum
 • 8,43 Kalsiyum
 • 29,09 A Vitamini
 • 2,11 C Vitamini
 • 0,33 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yoğurtlu Pazı İçindeki Besinler

 • 3,32 Karbonhidrat
 • 2,13 Protein
 • 3,83 Yağ
 • 1,57 Lif
 • 1,15 Kolesterol
 • 129,08 Sodyum
 • 270,9 Potasyum
 • 84,26 Kalsiyum
 • 290,86 A Vitamini
 • 21,08 C Vitamini
 • 3,32 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Pazı İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 1,29 Sodyum
 • 2,71 Potasyum
 • 0,84 Kalsiyum
 • 2,91 A Vitamini
 • 0,21 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU PAZI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0