Yoğurtlu Müsli Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Müsli Kaç Kalori? Yoğurtlu Müsli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Müsli Kaç Kalori? Yoğurtlu Müsli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Müsli yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Müsli kaç kalori? Yoğurtlu Müsli içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Müsli içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Müsli kaç kalori, Yoğurtlu Müsli yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Müsli gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Müsli ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Müsli ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Müsli içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde 343,18 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Müsli yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Müsli yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde ortalama 209,03 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Müsli içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 23,14 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Müsli içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 11,95 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Müsli yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde 3,07 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 1,72 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Müsli tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Müsli içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde 6,66 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Müsli içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Müsli yiyeceği de var. Yoğurtlu Müsli içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 490,85 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Müsli içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Müsli tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Müsli dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Müsli içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde de 11,56 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Müsli ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 128,97 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Müsli içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Müsli yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Müsli içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Müsli içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde yaklaşık olarak 56,85 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Müsli tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Müsli İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Müsli içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Müsli yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli içerisinde 2,39 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Müsli içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Müsli yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Müsli içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Müsli içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Müsli içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Müsli İçindeki Besinler

 • 23,14 Karbonhidrat
 • 11,56 Protein
 • 6,66 Yağ
 • 3,07 Lif
 • 11,95 Kolesterol
 • 128,97 Sodyum
 • 490,85 Potasyum
 • 343,18 Kalsiyum
 • 56,85 A Vitamini
 • 2,39 C Vitamini
 • 23,14 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Müsli İçindeki Besinler

 • 1,75 Karbonhidrat
 • 0,87 Protein
 • 0,5 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 0,9 Kolesterol
 • 9,73 Sodyum
 • 37,05 Potasyum
 • 25,9 Kalsiyum
 • 4,29 A Vitamini
 • 0,18 C Vitamini
 • 1,75 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yoğurtlu Müsli İçindeki Besinler

 • 8,73 Karbonhidrat
 • 4,36 Protein
 • 2,51 Yağ
 • 1,16 Lif
 • 4,51 Kolesterol
 • 48,67 Sodyum
 • 185,23 Potasyum
 • 129,5 Kalsiyum
 • 21,45 A Vitamini
 • 0,9 C Vitamini
 • 8,73 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Müsli İçindeki Besinler

 • 0,09 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,05 Kolesterol
 • 0,49 Sodyum
 • 1,85 Potasyum
 • 1,3 Kalsiyum
 • 0,21 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,09 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU MÜSLİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0