Yoğurtlu Meyveli Cup Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Meyveli Cup Kaç Kalori? Yoğurtlu Meyveli Cup Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Meyveli Cup Kaç Kalori? Yoğurtlu Meyveli Cup Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Meyveli Cup yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Meyveli Cup kaç kalori? Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Meyveli Cup içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Meyveli Cup kaç kalori, Yoğurtlu Meyveli Cup yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Meyveli Cup gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Meyveli Cup ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Meyveli Cup ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde 179,02 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Meyveli Cup yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Meyveli Cup yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde ortalama 139,05 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 16,95 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Meyveli Cup yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde 3,6 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 1,1 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Meyveli Cup tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde 5,02 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Meyveli Cup yiyeceği de var. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 153,33 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Meyveli Cup tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Meyveli Cup dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de 6,04 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Meyveli Cup ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 2,36 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Meyveli Cup yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde yaklaşık olarak 307,03 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Meyveli Cup tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Meyveli Cup İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Meyveli Cup yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde 8,36 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Meyveli Cup içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Meyveli Cup yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Meyveli Cup içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Meyveli Cup içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Meyveli Cup İçindeki Besinler

 • 16,95 Karbonhidrat
 • 6,04 Protein
 • 5,02 Yağ
 • 3,6 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,36 Sodyum
 • 153,33 Potasyum
 • 179,02 Kalsiyum
 • 307,03 A Vitamini
 • 8,36 C Vitamini
 • 16,95 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Meyveli Cup İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0,86 Potasyum
 • 1,01 Kalsiyum
 • 1,72 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU MEYVELİ CUP İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0