Yoğurtlu Karnabahar Kızartma Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Karnabahar Kızartma Kaç Kalori? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma Kaç Kalori? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma kaç kalori? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma kaç kalori, Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Karnabahar Kızartma ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde 170,31 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde ortalama 100,69 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 7,22 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 59,87 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde 2,18 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 0,9 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Karnabahar Kızartma tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde 5,72 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yiyeceği de var. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 509,05 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Karnabahar Kızartma dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de 7,56 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Karnabahar Kızartma ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 232,51 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde yaklaşık olarak 71,86 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde 69,52 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Karnabahar Kızartma yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Karnabahar Kızartma içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçindeki Besinler

 • 7,22 Karbonhidrat
 • 7,56 Protein
 • 5,72 Yağ
 • 2,18 Lif
 • 59,87 Kolesterol
 • 232,51 Sodyum
 • 509,05 Potasyum
 • 170,31 Kalsiyum
 • 71,86 A Vitamini
 • 69,52 C Vitamini
 • 7,22 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçindeki Besinler

 • 0,9 Karbonhidrat
 • 0,94 Protein
 • 0,72 Yağ
 • 0,27 Lif
 • 7,48 Kolesterol
 • 29,06 Sodyum
 • 63,63 Potasyum
 • 21,29 Kalsiyum
 • 8,98 A Vitamini
 • 8,69 C Vitamini
 • 0,9 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Karnabahar Kızartma İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,3 Kolesterol
 • 1,16 Sodyum
 • 2,55 Potasyum
 • 0,85 Kalsiyum
 • 0,36 A Vitamini
 • 0,35 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU KARNABAHAR KIZARTMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0