Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı Kaç Kalori? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı Kaç Kalori? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı kaç kalori? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı kaç kalori, Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde 2,01 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde ortalama 0,45 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 0,06 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde 0,05 g olarak bulunuyor.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 0,04 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde 0,01 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yiyeceği de var. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 6,94 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de 0,04 g Protein bulunuyor.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 0,21 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde yaklaşık olarak 6,56 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde 0,94 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,21 Sodyum
 • 6,94 Potasyum
 • 2,01 Kalsiyum
 • 6,56 A Vitamini
 • 0,94 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

1 Serbest Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,21 Sodyum
 • 6,94 Potasyum
 • 2,01 Kalsiyum
 • 6,56 A Vitamini
 • 0,94 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

1 Porsiyon, Katık Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,21 Sodyum
 • 6,94 Potasyum
 • 2,01 Kalsiyum
 • 6,56 A Vitamini
 • 0,94 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Otlu Mutfak Bitki Karışımı İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,21 Sodyum
 • 6,94 Potasyum
 • 2,01 Kalsiyum
 • 6,56 A Vitamini
 • 0,94 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL OTLU MUTFAK BİTKİ KARIŞIMI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0