Yeşil Mercimek Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Mercimek Salatası Kaç Kalori? Yeşil Mercimek Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Mercimek Salatası Kaç Kalori? Yeşil Mercimek Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Mercimek Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Mercimek Salatası kaç kalori? Yeşil Mercimek Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Mercimek Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Mercimek Salatası kaç kalori, Yeşil Mercimek Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Mercimek Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Mercimek Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Mercimek Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde 45,47 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Mercimek Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Mercimek Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde ortalama 115,75 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Mercimek Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 11,75 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Mercimek Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde 7,33 g olarak bulunuyor.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 2,49 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Mercimek Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde 3,36 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Mercimek Salatası yiyeceği de var. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 355,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Mercimek Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Mercimek Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Mercimek Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de 6,2 g Protein bulunuyor.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Mercimek Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 122,71 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Mercimek Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Mercimek Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1180,94 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Mercimek Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Mercimek Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Mercimek Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Mercimek Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası içerisinde 20,59 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Mercimek Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Mercimek Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Mercimek Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Mercimek Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Mercimek Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 11,75 Karbonhidrat
 • 6,2 Protein
 • 3,36 Yağ
 • 7,33 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 122,71 Sodyum
 • 355,8 Potasyum
 • 45,47 Kalsiyum
 • 1180,94 A Vitamini
 • 20,59 C Vitamini
 • 11,75 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 1,13 Karbonhidrat
 • 0,59 Protein
 • 0,32 Yağ
 • 0,7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 11,76 Sodyum
 • 34,1 Potasyum
 • 4,36 Kalsiyum
 • 113,19 A Vitamini
 • 1,97 C Vitamini
 • 1,13 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 1,5 Karbonhidrat
 • 0,79 Protein
 • 0,43 Yağ
 • 0,94 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,68 Sodyum
 • 45,47 Potasyum
 • 5,81 Kalsiyum
 • 150,92 A Vitamini
 • 2,63 C Vitamini
 • 1,5 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 11,71 Karbonhidrat
 • 6,18 Protein
 • 3,35 Yağ
 • 7,31 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 122,32 Sodyum
 • 354,66 Potasyum
 • 45,33 Kalsiyum
 • 1177,17 A Vitamini
 • 20,52 C Vitamini
 • 11,71 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 1,13 Karbonhidrat
 • 0,59 Protein
 • 0,32 Yağ
 • 0,7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 11,76 Sodyum
 • 34,1 Potasyum
 • 4,36 Kalsiyum
 • 113,19 A Vitamini
 • 1,97 C Vitamini
 • 1,13 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Mercimek Salatası İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,78 Sodyum
 • 2,27 Potasyum
 • 0,29 Kalsiyum
 • 7,55 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL MERCİMEK SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0