Yayla Soslu Piliç Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYayla Soslu Piliç Kaç Kalori? Yayla Soslu Piliç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yayla Soslu Piliç Kaç Kalori? Yayla Soslu Piliç Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yayla Soslu Piliç yemek zararlı mı? faydalı mı? Yayla Soslu Piliç kaç kalori? Yayla Soslu Piliç içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yayla Soslu Piliç içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yayla Soslu Piliç kaç kalori, Yayla Soslu Piliç yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yayla Soslu Piliç gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yayla Soslu Piliç ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yayla Soslu Piliç ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yayla Soslu Piliç içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde 22,79 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yayla Soslu Piliç yiyerek de alabiliyoruz. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yayla Soslu Piliç yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde ortalama 78,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yayla Soslu Piliç içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 3,76 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yayla Soslu Piliç içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 21,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yayla Soslu Piliç yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde 1,08 g olarak bulunuyor.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 0,95 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yayla Soslu Piliç tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yayla Soslu Piliç içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde 1,97 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yayla Soslu Piliç içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yayla Soslu Piliç yiyeceği de var. Yayla Soslu Piliç içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 264,4 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yayla Soslu Piliç içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yayla Soslu Piliç tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Protein bulunuyor. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yayla Soslu Piliç dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yayla Soslu Piliç içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde de 8,81 g Protein bulunuyor.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yayla Soslu Piliç ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 167,34 mg sodyum bulunuyor. Peki Yayla Soslu Piliç içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yayla Soslu Piliç yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yayla Soslu Piliç içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yayla Soslu Piliç içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde yaklaşık olarak 103,34 iu A Vitamini bulunur. Yayla Soslu Piliç tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yayla Soslu Piliç İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yayla Soslu Piliç içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yayla Soslu Piliç yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç içerisinde 39,44 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yayla Soslu Piliç içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yayla Soslu Piliç yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yayla Soslu Piliç içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yayla Soslu Piliç içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yayla Soslu Piliç içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yayla Soslu Piliç İçindeki Besinler

 • 3,76 Karbonhidrat
 • 8,81 Protein
 • 1,97 Yağ
 • 1,08 Lif
 • 21,25 Kolesterol
 • 167,34 Sodyum
 • 264,4 Potasyum
 • 22,79 Kalsiyum
 • 103,34 A Vitamini
 • 39,44 C Vitamini
 • 3,76 Karbonhidrat

1 Gram Yayla Soslu Piliç İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,26 Kolesterol
 • 2,04 Sodyum
 • 3,22 Potasyum
 • 0,28 Kalsiyum
 • 1,26 A Vitamini
 • 0,48 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YAYLA SOSLU PİLİÇ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0