Raw Brownie Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİRaw Brownie Kaç Kalori? Raw Brownie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Raw Brownie Kaç Kalori? Raw Brownie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Raw Brownie yemek zararlı mı? faydalı mı? Raw Brownie kaç kalori? Raw Brownie içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Raw Brownie içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Raw Brownie kaç kalori, Raw Brownie yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Raw Brownie gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Raw Brownie ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Raw Brownie ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Raw Brownie içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Raw Brownie içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde 67,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Raw Brownie yiyerek de alabiliyoruz. Raw Brownie içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Raw Brownie yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde ortalama 278,49 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Raw Brownie içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Raw Brownie içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Raw Brownie içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Raw Brownie içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 19,11 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Raw Brownie içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Raw Brownie içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Raw Brownie içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Raw Brownie yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde 8,79 g olarak bulunuyor.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Raw Brownie içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 2,01 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Raw Brownie tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Raw Brownie içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Raw Brownie içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Raw Brownie içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde 19,46 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Raw Brownie içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Raw Brownie içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Raw Brownie yiyeceği de var. Raw Brownie içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 329,64 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Raw Brownie içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Raw Brownie tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Raw Brownie içerisinde Protein bulunuyor. Raw Brownie içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Raw Brownie dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Raw Brownie içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Raw Brownie içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde de 7,58 g Protein bulunuyor.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Raw Brownie içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Raw Brownie ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 11,84 mg sodyum bulunuyor. Peki Raw Brownie içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Raw Brownie yiyerek sodyum almış olursunuz.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Raw Brownie içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Raw Brownie içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde yaklaşık olarak 29,41 iu A Vitamini bulunur. Raw Brownie tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Raw Brownie İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Raw Brownie içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Raw Brownie yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie içerisinde 0,79 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Raw Brownie içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Raw Brownie yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Raw Brownie içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Raw Brownie içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Raw Brownie içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Raw Brownie İçindeki Besinler

 • 19,11 Karbonhidrat
 • 7,58 Protein
 • 19,46 Yağ
 • 8,79 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 11,84 Sodyum
 • 329,64 Potasyum
 • 67,99 Kalsiyum
 • 29,41 A Vitamini
 • 0,79 C Vitamini
 • 19,11 Karbonhidrat

1 Gram Raw Brownie İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,1 Protein
 • 0,27 Yağ
 • 0,12 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,16 Sodyum
 • 4,53 Potasyum
 • 0,93 Kalsiyum
 • 0,4 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


RAW BROWNİE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0