Yabani İğde Konsantresi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYabani İğde Konsantresi Kaç Kalori? Yabani İğde Konsantresi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yabani İğde Konsantresi Kaç Kalori? Yabani İğde Konsantresi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yabani İğde Konsantresi yemek zararlı mı? faydalı mı? Yabani İğde Konsantresi kaç kalori? Yabani İğde Konsantresi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yabani İğde Konsantresi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yabani İğde Konsantresi kaç kalori, Yabani İğde Konsantresi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yabani İğde Konsantresi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yabani İğde Konsantresi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yabani İğde Konsantresi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yabani İğde Konsantresi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde 277,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yabani İğde Konsantresi yiyerek de alabiliyoruz. Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yabani İğde Konsantresi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde ortalama 501,25 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yabani İğde Konsantresi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde yaklaşık olarak 27,24 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde yaklaşık olarak 2,74 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yabani İğde Konsantresi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yabani İğde Konsantresi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde 37,19 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yabani İğde Konsantresi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yabani İğde Konsantresi yiyeceği de var. Yabani İğde Konsantresi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde yaklaşık olarak 741,25 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yabani İğde Konsantresi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yabani İğde Konsantresi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Protein bulunuyor. Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yabani İğde Konsantresi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yabani İğde Konsantresi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde de 8,25 g Protein bulunuyor.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yabani İğde Konsantresi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde yaklaşık olarak 18,75 mg sodyum bulunuyor. Peki Yabani İğde Konsantresi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yabani İğde Konsantresi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yabani İğde Konsantresi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yabani İğde Konsantresi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde yaklaşık olarak 1557,5 iu A Vitamini bulunur. Yabani İğde Konsantresi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yabani İğde Konsantresi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yabani İğde Konsantresi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yabani İğde Konsantresi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi içerisinde 1768,1 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yabani İğde Konsantresi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yabani İğde Konsantresi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yabani İğde Konsantresi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yabani İğde Konsantresi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yabani İğde Konsantresi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yabani İğde Konsantresi İçindeki Besinler

 • 27,24 Karbonhidrat
 • 8,25 Protein
 • 37,19 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 18,75 Sodyum
 • 741,25 Potasyum
 • 277,5 Kalsiyum
 • 1557,5 A Vitamini
 • 1768,1 C Vitamini
 • 27,24 Karbonhidrat

1 Gram Yabani İğde Konsantresi İçindeki Besinler

 • 0,22 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,3 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 5,93 Potasyum
 • 2,22 Kalsiyum
 • 12,46 A Vitamini
 • 14,14 C Vitamini
 • 0,22 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABANİ İĞDE KONSANTRESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0