Yaban Ördeği (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYaban Ördeği (Pişmiş) Kaç Kalori? Yaban Ördeği (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Ördeği (Pişmiş) Kaç Kalori? Yaban Ördeği (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Ördeği (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yaban Ördeği (Pişmiş) kaç kalori? Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yaban Ördeği (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yaban Ördeği (Pişmiş) kaç kalori, Yaban Ördeği (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yaban Ördeği (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yaban Ördeği (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yaban Ördeği (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde 7,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yaban Ördeği (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yaban Ördeği (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde ortalama 339 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 133,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 6,15 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yaban Ördeği (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde 22,49 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yaban Ördeği (Pişmiş) yiyeceği de var. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 369 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yaban Ördeği (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de 34,32 g Protein bulunuyor.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yaban Ördeği (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 82,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yaban Ördeği (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 18 iu A Vitamini bulunur. Yaban Ördeği (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yaban Ördeği (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yaban Ördeği (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yaban Ördeği (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yaban Ördeği (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 34,32 Protein
 • 22,49 Yağ
 • 0 Lif
 • 133,5 Kolesterol
 • 82,5 Sodyum
 • 369 Potasyum
 • 7,5 Kalsiyum
 • 18 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Yaban Ördeği (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0,23 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,89 Kolesterol
 • 0,55 Sodyum
 • 2,46 Potasyum
 • 0,05 Kalsiyum
 • 0,12 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABAN ÖRDEĞİ (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0