Weetabix Organik Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWeetabix Organik Kaç Kalori? Weetabix Organik Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Weetabix Organik Kaç Kalori? Weetabix Organik Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Weetabix Organik yemek zararlı mı? faydalı mı? Weetabix Organik kaç kalori? Weetabix Organik içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Weetabix Organik içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Weetabix Organik kaç kalori, Weetabix Organik yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Weetabix Organik gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Weetabix Organik ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Weetabix Organik ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde ortalama 68,78 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Weetabix Organik içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Weetabix Organik içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Weetabix Organik içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Weetabix Organik içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde yaklaşık olarak 13,11 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Weetabix Organik içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Weetabix Organik içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Weetabix Organik yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde 1,9 g olarak bulunuyor.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Weetabix Organik içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Weetabix Organik içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde 0,38 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Weetabix Organik içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Weetabix Organik içerisinde Protein bulunuyor. Weetabix Organik içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Weetabix Organik dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Weetabix Organik içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Weetabix Organik içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Weetabix Organik içerisinde de 2,28 g Protein bulunuyor.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Weetabix Organik İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Weetabix Organik içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Weetabix Organik içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Weetabix Organik yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Weetabix Organik içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Weetabix Organik içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Weetabix Organik içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Weetabix Organik İçindeki Besinler

 • 13,11 Karbonhidrat
 • 2,28 Protein
 • 0,38 Yağ
 • 1,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 13,11 Karbonhidrat

1 Gram Weetabix Organik İçindeki Besinler

 • 0,69 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,69 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WEETABİX ORGANİK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0