Vişne (Dondurulmuş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişne (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Vişne (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Vişne (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne (Dondurulmuş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişne (Dondurulmuş) kaç kalori? Vişne (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişne (Dondurulmuş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişne (Dondurulmuş) kaç kalori, Vişne (Dondurulmuş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişne (Dondurulmuş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişne (Dondurulmuş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişne (Dondurulmuş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde 18 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişne (Dondurulmuş) yiyerek de alabiliyoruz. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişne (Dondurulmuş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde ortalama 46,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişne (Dondurulmuş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 9,56 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişne (Dondurulmuş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde 2,15 g olarak bulunuyor.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 0,26 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişne (Dondurulmuş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde 0,1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişne (Dondurulmuş) yiyeceği de var. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 312 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişne (Dondurulmuş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Protein bulunuyor. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişne (Dondurulmuş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişne (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de 0,83 g Protein bulunuyor.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişne (Dondurulmuş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 8,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişne (Dondurulmuş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişne (Dondurulmuş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 56,4 iu A Vitamini bulunur. Vişne (Dondurulmuş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişne (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişne (Dondurulmuş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişne (Dondurulmuş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) içerisinde 4,44 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişne (Dondurulmuş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişne (Dondurulmuş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişne (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişne (Dondurulmuş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişne (Dondurulmuş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişne (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 9,56 Karbonhidrat
 • 0,83 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 2,15 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 8,4 Sodyum
 • 312 Potasyum
 • 18 Kalsiyum
 • 56,4 A Vitamini
 • 4,44 C Vitamini
 • 9,56 Karbonhidrat

1 Avuç Vişne (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 4,78 Karbonhidrat
 • 0,41 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 1,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,2 Sodyum
 • 156 Potasyum
 • 9 Kalsiyum
 • 28,2 A Vitamini
 • 2,22 C Vitamini
 • 4,78 Karbonhidrat

1 Kilogram Vişne (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 79,7 Karbonhidrat
 • 6,9 Protein
 • 0,8 Yağ
 • 17,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 70 Sodyum
 • 2600 Potasyum
 • 150 Kalsiyum
 • 470 A Vitamini
 • 37 C Vitamini
 • 79,7 Karbonhidrat

1 Gram Vişne (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,07 Sodyum
 • 2,6 Potasyum
 • 0,15 Kalsiyum
 • 0,47 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNE (DONDURULMUŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0