Vejetaryen Mantar Sote Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Mantar Sote Kaç Kalori? Vejetaryen Mantar Sote Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Mantar Sote Kaç Kalori? Vejetaryen Mantar Sote Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Mantar Sote yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Mantar Sote kaç kalori? Vejetaryen Mantar Sote içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Mantar Sote içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Mantar Sote kaç kalori, Vejetaryen Mantar Sote yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Mantar Sote gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Mantar Sote ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Mantar Sote ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde 70,79 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Mantar Sote yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Mantar Sote yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde ortalama 120,17 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Mantar Sote içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 8,72 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Mantar Sote yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde 0,89 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 0,93 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Mantar Sote tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde 8,09 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Mantar Sote yiyeceği de var. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 413,08 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Mantar Sote tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Mantar Sote dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Mantar Sote içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de 3,95 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Mantar Sote ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 137,19 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Mantar Sote yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Mantar Sote içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde yaklaşık olarak 64,88 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Mantar Sote tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Mantar Sote İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Mantar Sote içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Mantar Sote yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote içerisinde 3,77 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Mantar Sote içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Mantar Sote yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Mantar Sote içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Mantar Sote içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Mantar Sote içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Mantar Sote İçindeki Besinler

 • 8,72 Karbonhidrat
 • 3,95 Protein
 • 8,09 Yağ
 • 0,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 137,19 Sodyum
 • 413,08 Potasyum
 • 70,79 Kalsiyum
 • 64,88 A Vitamini
 • 3,77 C Vitamini
 • 8,72 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Mantar Sote İçindeki Besinler

 • 0,87 Karbonhidrat
 • 0,4 Protein
 • 0,81 Yağ
 • 0,09 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 13,72 Sodyum
 • 41,31 Potasyum
 • 7,08 Kalsiyum
 • 6,49 A Vitamini
 • 0,38 C Vitamini
 • 0,87 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Mantar Sote İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,91 Sodyum
 • 2,75 Potasyum
 • 0,47 Kalsiyum
 • 0,43 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN MANTAR SOTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0