Vejetaryen Kapuska Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVejetaryen Kapuska Kaç Kalori? Vejetaryen Kapuska Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Kapuska Kaç Kalori? Vejetaryen Kapuska Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vejetaryen Kapuska yemek zararlı mı? faydalı mı? Vejetaryen Kapuska kaç kalori? Vejetaryen Kapuska içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vejetaryen Kapuska içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vejetaryen Kapuska kaç kalori, Vejetaryen Kapuska yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vejetaryen Kapuska gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vejetaryen Kapuska ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vejetaryen Kapuska ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vejetaryen Kapuska içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde 50,2 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vejetaryen Kapuska yiyerek de alabiliyoruz. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vejetaryen Kapuska yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde ortalama 170,67 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vejetaryen Kapuska içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 22,16 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vejetaryen Kapuska yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde 3,07 g olarak bulunuyor.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 0,8 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vejetaryen Kapuska tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vejetaryen Kapuska içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde 7,56 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vejetaryen Kapuska içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vejetaryen Kapuska yiyeceği de var. Vejetaryen Kapuska içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 319,97 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vejetaryen Kapuska içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vejetaryen Kapuska tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Protein bulunuyor. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vejetaryen Kapuska dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vejetaryen Kapuska içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde de 3,23 g Protein bulunuyor.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vejetaryen Kapuska ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 619,94 mg sodyum bulunuyor. Peki Vejetaryen Kapuska içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vejetaryen Kapuska yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vejetaryen Kapuska içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vejetaryen Kapuska içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde yaklaşık olarak 30,29 iu A Vitamini bulunur. Vejetaryen Kapuska tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vejetaryen Kapuska İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vejetaryen Kapuska içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vejetaryen Kapuska yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska içerisinde 34,17 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vejetaryen Kapuska içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vejetaryen Kapuska yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vejetaryen Kapuska içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vejetaryen Kapuska içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vejetaryen Kapuska içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vejetaryen Kapuska İçindeki Besinler

 • 22,16 Karbonhidrat
 • 3,23 Protein
 • 7,56 Yağ
 • 3,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 619,94 Sodyum
 • 319,97 Potasyum
 • 50,2 Kalsiyum
 • 30,29 A Vitamini
 • 34,17 C Vitamini
 • 22,16 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Vejetaryen Kapuska İçindeki Besinler

 • 1,64 Karbonhidrat
 • 0,24 Protein
 • 0,56 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 45,92 Sodyum
 • 23,7 Potasyum
 • 3,72 Kalsiyum
 • 2,24 A Vitamini
 • 2,53 C Vitamini
 • 1,64 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vejetaryen Kapuska İçindeki Besinler

 • 24,62 Karbonhidrat
 • 3,59 Protein
 • 8,4 Yağ
 • 3,41 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 688,83 Sodyum
 • 355,53 Potasyum
 • 55,77 Kalsiyum
 • 33,65 A Vitamini
 • 37,96 C Vitamini
 • 24,62 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Vejetaryen Kapuska İçindeki Besinler

 • 32,82 Karbonhidrat
 • 4,78 Protein
 • 11,2 Yağ
 • 4,54 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 918,44 Sodyum
 • 474,03 Potasyum
 • 74,37 Kalsiyum
 • 44,87 A Vitamini
 • 50,62 C Vitamini
 • 32,82 Karbonhidrat

1 Gram Vejetaryen Kapuska İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,59 Sodyum
 • 2,37 Potasyum
 • 0,37 Kalsiyum
 • 0,22 A Vitamini
 • 0,25 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VEJETARYEN KAPUSKA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0